IRIVER - bezprzewodowy głośnik LS150 (31.08.2016)
Na nasz rynek wszedł głośnik bezprzewodowy iriver LS150. Jego cena (dystrybucja MIP) to 1.199 złotych.
LS150 to system trójdrożny. Zastosowano dwa 1-calowe głośniki wysokotonowe, dwa 2-calowe średniotonowe, jeden 3,5-calowy niskotonowy oraz bierną membranę. Zestaw został stuningowany przez fachowców z Astell&Kern. Łączna moc wynosi 20W. Po 5W przypada na dwie na sekcje średniowysokotonowe i 10W na sekcję basową.
Dwa LS150 mogą pracować jako para stereo. LS150 mogą też pracować w systemie multiroom z maksymalną ilością 8 głośników, które możemy rozmieścić w różnych miejscach. Każdy z głośników może odtwarzać to samo, lub każdy z nich może grać inną muzykę w pomieszczeniu, w którym aktualnie się znajduje. Wszystkim sterujemy za pomocą aplikacji oraz tabletu lub smartfonu, a same głośniki komunikują się poprzez sieć WiFi.
Iriver LS150 może odtwarzać muzykę przesyłaną bezprzewodowo poprzez Bluetooth lub WiFi. Dzięki aplikacji iriver Live Stream działającej zarówno pod Android jak iOS, można strumieniować muzykę korzystając z serwisów takich jak Tidal, vTuner, Tuneln, Douban, iHearRadio, Ximalaya, Qingtingfm, QQMusic i STREA. Można też dodawać inne serwisy lub transmisje. Użytkownik ma możliwość przesyłania każdego sygnału za pośrednictwem AirPlay. Wszystko można sparować poprzez funkcję NFC. Iriver LS150 wspiera również NAS i DLNA.
Można też wykorzystać połączenia przewodowe. Jest gniazdo AUX, które jest też gniazdem anteny dla wbudowanego radia FM. Złącze USB pozwala podłączyć pamięć lub dysk z plikami muzyczynymi.
Pliki audio jakie obsługuje głośnik iriver LS150 to: MP3, WMA, WAV, ALAC, AAC, APE, OGG, FLAC również w 24bit/192kHz.
Dane techniczne LS150:
- Bluetooth .... V2.1 + EDR (zakres pracy do 10 metrów)
- Sieć .... Wi-Fi (802.11b/g/n), DLNA (UPnP), Airplay
- Zakres częstotliwości .... 50-20,000Hz
- Częstotliwości próbkowania .... 8kHz - 192kHz (8/16/24 bitów na próbkę)
- Zakres częstotliwości FM .... 88.0 - 108.0 MHz (Japonia: 76-90 MHz)
- Wymiary SWG .... 350 * 117 * 179 mm
- Masa .... 2,98kg
[zdjęcie głośnika iriver LS150]
[zdjęcie głośnika iriver LS150 - akcesoria]
[zdjęcie głośnika iriver LS150 - gniazda na tylnej ściance]