Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOVECTOR - kolumny podłogowe i podstawkowe z nowej serii QR (18.08.2016)

Audiovector wprowadza na rynek zapowiadaną już serię QR, która jest następcą serii X3. Pierwszymi modelami z nowej linii będą monitory QR1 i średniej wielkości podłogówki QR3. Nowe kolumny pojawią się w sprzedaży we wrześniu i będą objęte 5-letnią gwarancyją. W grudniu do sprzedaży mają trafić aktywne wersje obu modeli. QR1 będą kosztowały 4.490 zł, a cena QR3 to 7.990 zł (dystrybucja Voice).

W nowej serii wdrożono szereg zmian. Najbardziej zwraca uwagę zastosowanie głośnika AMT (Air Motion Transformer, nieraz błędnie nazywany jest wstęgą) zamiast tradycyjnej kopułki. Ten rodzaj przetwornika był stosowany w innych, zwykle o wiele droższych kolumnach duńskiej marki. Membranę głośnika wysokotonowego w nowych kolumnach pokryto złotem, a panel czołowy wykonano z anodyzowanego aluminium w kolorze szarym, dopasowując kołnierz do obwódek głośników niskośredniotonowych. Ochronna siatka z filtrem S-STOP czerpie inspirację z głośników stosowanych w profesjonalnych zestawach studyjnych. Rozwiązanie takie ma zwiększać czystość i detaliczność przekazu.

Głośniki niskośredniotonowe o rozmiarze 6 cali charakteryzują się długim skokiem i zostały wyposażone w podwójne magnesy. Ich membrany mają trójwarstwową konstrukcję kanapkową. Składa się ona z zewnętrznych warstw aluminium oraz warstwy środkowej wykorzystującej klej o konsystencji pianki, którego zadaniem jest przeciwdziałanie rezonansom. Według zapewnień producenta, cała membrana zachowuje się jak idealny tłok aż do częstotliwości 3 kHz, dlatego system ten otrzymał nazwę Pure Piston Technology. Mads Klifoth twierdzi, że większość metalowych membran w głośnikach przeznaczonych do odtwarzania niskich i średnich tonów ma bardzo nieregularne charakterystyki powyżej 1 kHz. Natomiast przetworniki z kolumn nowej serii QR mają być pod tym względem znacznie lepsze, co oznacza redukcję niechcianych podbarwień w zakresie średnich tonów.

Obudowy kolumn z serii QR wykonano z gęstego HDF-u, co ma zmniejszyć podatność na rezonanse w porównaniu z MDF stosowanym w większości zestawów głośnikowych w zbliżonej cenie. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne - biały matowy, czarny lakier fortepianowy oraz nowość w ofercie Audiovectora - naturalna okleina w kolorze ciemnego orzecha.

Modele QR1 i QR3 mają obudowy wentylowane. W monitorach zamiast klasycznego portu bass-reflex zastosowano szczelinowy tunel umieszczony z przodu, a jeśli chodzi o model podłogowy, wszystko wskazuje na to, że zdecydowano się na port skierowany w dół - w kierunku odsuniętego od obudowy cokołu stabilizującego.

QR1 ma efektywność 87 dB/2,83V, częstotliwość podziału 3kHz, wymiary WSG 325*190*232 mm i masę 6,2kg.
QR3 ma efektywność 90 dB/2,83V, częstotliwości podziału 400Hz i 3kHz, wymiary WSG 942*190*232 mm i masę 15,4kg.

[zdjęcie kolumn Audiovector QR1 i QR3]
[zdjęcie kolumn Audiovector QR1]
[zdjęcie kolumn Audiovector QR3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl