Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - HD-CD1, odtwarzacz CD z serii MusicLink (18.08.2016)

Marantz poinformował o nowym odtwarzaczu CD o nazwie HD-CD1. Będzie on dostępny od września. Po wzmacniaczu słuchawkowym HD-DAC1 oraz wzmacniaczu zintegrowanym HD-AMP1, HD-CD1 stanowi kolejny element serii MusicLink, zapoczątkowanej w latach 1990-tych i niedawno odświeżonej.

Odtwarzacz ma aluminiowy panel przedni oraz panele boczne w stylu retro nawiązujące do stylu serii MusicLink. HD-CD1 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrno-złotej.

Centralnie umiejscowiony mechanizm HD-CD1 pozwala na odczytywanie płyt CD, a także CD R/RW. Oprócz standardowych płyt CD Audio obsługiwane są pliki formatów MP3, WMA, AAC.

Marantz zastosował swoje firmowe moduły wzmacniające HDAM. W odróżnieniu od szeroko stosowanych układów scalonych, HDAM zbudowane są z oddzielnych, starannie dobranych i zoptymalizowanych pod względem brzmienia komponentów. W HD-CD1 pracuje najnowsza generacja modułów HDAM-SA2.

Do konwersji cyfrowo-analogowej wybrano układ Cirrus Logic CS4398 (192kHz/24bity). Zastosowano również kryształowy oscylator zegara głównego oraz kondensator niskiej impedancji zapewniając bardzo niski poziom szumów.

HD-CD1 ma sekcję słuchawkową z regulację głośności. Pracuje w niej dedykowany wzmacniacz oparty na firmowych układach HDAM-SA2. Do dyspozycji jest też regulacja wzmocnienia (do wyboru wartość niska, średnia i wysoka) aby obsłużyć różnorodne słuchawki, ze szczególnym uwzględnieniem droższych modeli audiofilskich.

Na wyposażeniu jest wyjście analogowe w postaci złoconych gnizad RCA oraz dwa wyjścia cyfrowe: optyczne i koncentryczne RCA (złocone). Cyfrowy przewód połączeniowy jest dostarczony w komplecie z odtwarzaczem.

HD-CD1 posiada szereg rozwiązań, mających na celu redukcję zakłóceń elektrycznych jak i mechanicznych. Wysokonapięciowy zasilacz ma kondensatory o dużej pojemności oraz diody Schottkiego. Odtwarzacz posiada również funkcję automatycznego wyłączania, w trybie czuwania zużycie energii jest bardzo niskie. Konstrukcja obudowy ma zapewnić izolację drgań. Zastosowano dwuwarstwową podstawę jak, sztywne nogi, solidny aluminiowy front oraz sztywną górną płytę.

Pilot zdalnego sterowania kontroluje zarówno odtwarzacz CD jak i wzmacniacz.

[zdjęcie odtwarzacza Marantz HD-CD1]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz HD-CD1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl