Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRYSTON - odtwarzacz plików BDP-Pi (17.08.2016)

Firma Bryston zaprezentowała swój nowy odtwarzacz plików BDP-Π. Urządzenie charakteryzuje się niedużymi rozmiarami - jego szerokość to tylko 1/3 pełnowymiarowych modeli Brystona. Dostępne są dwie wersje wykończenia: czarna i srebrna. Cena na rynku amerykańskim wynosi 1.295 dolarów.

BDP-Π bazuje na rozwiązaniach układowych i programowych Brystona w połączeniu z układami Raspberry Pi oraz HifiBerry. BDP-Π spełnia tylko funkcję odtwarzacza plików i nie ma wbudowanego przetwornika CA.

Na wyposażeniu są cztery wejścia USB 2.0 oraz jedno wejście sieciowe Ethernet (10/100 Mbps). Zestaw wyjść obejmuje koncentryczne SPDIF (RCA), optyczne (TOSLINK) i HDMI (maksymlana rozdzielczość 48kHz/16bitów). Jako wyjście można też wykorzystać jeden z portów USB 2.0.

Pliki można odtwarzać z nośników podłączonych do portów USB lub też z dysków dostępnych z pośrednictwem sieci lokalnej. Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez BDP-Π to 192kHz/24bity. Można odtwarzać pliki nieskompresowane lub skompresowane bezstratnie (AIFF, FLAC, WAVE, Apple Lossless) a także pliki stratnie kompresowane jak choćby MP3.

Różnorodne są możliwości dotyczące funkcjonalności i sposobów sterowania. Są dostępne przyciski na przedniej ściance i jest też możliwość sterowania pilotem (opcjonalnie dostępny Bryston BR-2 lub pilot innej firmy). Można też skorzystać ze sterowania z poziomu przeglądarki na komputerze podłączonym do tej samej sieci. BDP-Π może pracować z oprogramowaniem Roon Ready. Możliwy jest dostęp do internetowych stacji radiowych, a użytkownicy Tidala mogą korzystać z tego serwisu przy pomocy odtwarzacza Brystona.

Istnieje możliwość aktualizacji oprogramowanie przez użytkownika. Zastosowano zewnętrzny zasilacz. Podłączajac zewnętrzny transport optyczny Bryston BOT-1 można ripować, odtwarzać lub wypalać płyty CD.

Wymiary SWG to 5,7 * 2,75 * 8,5 cala (145 * 70 * 216 mm). Masa jest równa 2,6 funta (1,18 kg).

[zdjęcie odtwarzacza plików Bryston BDP-Π]
[zdjęcie odtwarzacza plików Bryston BDP-Π - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl