Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KBL SOUND - Quantum Power Enhancer i nowości z Bybee Technologies (16.08.2016)

Polska firma KBL Sound zajęła się dystrybucją produktów amerykańskiej marki Bybee Technologies, zajmującej się produkcją elementów do poprawy jakości prądu. Pasywne elementy umieszczone w torze sygnałowym mają regulować przepływ elektronów, redukując szumy i zakłócenia.

Niektóre spośród produktów Bybee będą aplikowane do własnych kabli KBL Sound, podobnie jak to jest w przypadku szczytowych modeli szwedzkiej firmy Jorma Design. Na bazie tego powstała właśnie nowa wersja flagowych kabli o nazwie Himalaya PRO. Opcja dotyczy wszelkich typów kabli oferowanych dotychczas w tej serii, z wyjątkiem kabli zasilających.

Natomiast dla poprawy przepływu prądu w torach zasilających KBL Sound stworzył Quantum Power Enhancer, czyli urządzenie będące małym pasywnym kondycjonerem sieciowym. Można go użyć do dowolnego urządzenia audio czy wideo lub listwy sieciowej. Pośredniczy ono między urządzeniem a kablem zasilającym. Quantum Power Enhancer nie ogranicza poboru mocy. Nie jest też potrzebna zmiana dobranego wcześniej kabla zasilającego. Quantum Power Enhancer jest wyposażony w wysokiej klasy wtyk schuko ze złoconymi elementami stykowymi, a z drugiej strony w gniazdo IEC Furutech FI-06 G. Pomiędzy nimi znajdują się dwa elementy Bybee AC Bullets z serii Crystal, podpięte do styków fazowego i zerowego wtyczki i gniazda, dając najkrótszą możliwą drogę oczyszczania prądu pobieranego z sieci elektrycznej. Styki uziemienia filtrowane są przez specjalnie dostrojony BybeeSmall Slipstream. W urządzeniu nie ma żadnych kondensatorów, rezystorów ani niczego, co by utrudniało przepływ prądu do komponentu. Całość zamknięta jest w tłumiącej drgania osłonie aluminiowej. Quantum Power Enhancer jest kompatybilny z dowolnymi napięciami sieciowymi od 100 do 240V, bez limitu poboru mocy. Jego wymiary to 51mm (średnica) i 136 mm (długość). Cena detaliczna wynosi 4.920 zł.

Według materiałów Bybee puryfikatory tej firmy zapewniają kwantowe oczyszczenie prądu. Idea działania polega na redukcji zakłóceń powstających w wyniki interkakcji elektronów z materiałami, z których wykonane są obwody i kable. Jak podaje Bybee Technologies te interkakcje są przyczyną zakłóceń na bardzo niskim poziomie, a konkretnie na poziomie kwantowym. Te zakłócenia kumulują się w przesyłanym sygnale.

[zdjęcie KBL Sound Quantum Power Enhancer]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl