Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - RS100, głośnik bezprzewodowy z technologią DTS Play-Fi (8.08.2016)

Począwszy od września dostępny na naszym rynku będzie bezprzewodowy głośnik McIntosh RS100 obsługujący technologię DTS Play-Fi. Cena została ustalona (dystrybucja Hi-Fi Club) na 4.600 złotych za sztukę.

Łączność bezprzewodowa jest nawiązywana poprzez lokalną sieć Wi-Fi. RS100 ma dwie anteny do połączenia Wi-Fi. Do sieci lokalnej można się też podłączyć przewodowo za pomocą opcjonalnego adaptera USB-Ethernet.

Część parametrów i funkcjonlaności RS100 wynika bezpośrednio ze specyfikacji DTS Play-Fi i możliwości oprogramowania Play-Fi (dostępne dla Apple i Android, Windows PC). W obrębie jednej sieci może działać do 16 głośników Play-Fi, tworzących rozbudowany system multiroom, obsługiwany za pomocą darmowej aplikacji (jest też płatny wariant o zwiększonej funkcjonalności). Aplikacja umożliwia odsłuch muzyki zapisanej na domowym dysku sieciowym, gdyż jest ona kompatybilna ze standardem DLNA. Poza dostępem do osobistej biblioteki plików dźwiękowych, aplikacja obsługuje także muzyczne serwisy strumieniowe: Tidal, Spotify, Amazon Prime Music, Deezer, KKBox, Pandora, QQMusic, Rhapsody, SiriusXM i Songza.

DTS Play-Fi pozwala na odtwarzanie plików o maksymalnej rozdzielczości 24-bity/192kHz. Obsługiwane są takie formaty dźwięku jak MP3, M4A, FLAC i WAV. Transmisja w sieci lokalnej jest bezstratna z rozdzielczością do 48kHz, 16 bitów.

Na dolnej części panelu frontowego RS100 znajdują się charakterystyczne dla urządzeń firmy McIntosh niebieskie wskaźniki wychyłowe informujące o poziomie sygnału wyjściowego, wyrażonego w decybelach. Obok wskaźnika umieszczono dwa typowe dla urządzeń McIntosha pokrętła. Jedno z nich służy do włączania/wyłączania RS100, a drugie umożliwia regulację głośności.

RS100 wyposażono w wejście RCA (AUX) pozwalające na odtwarzanie muzyki na przykład z zewnętrznego odtwarzacza płyt CD. Można też podłączyć aktywny subwoofer korzystając z pojedynczego gniazda wyjściowego RCA. Gniazdo USB oprócz poąłczenia z siecią Ethernet może też być wykorzystane do aktualizacji wewnętrznego oprogramowania (firmware).

RS100 to dwudrożny zestaw typu bass-reflex z wylotem tunelu na tylnej ściance. Głośnik niskotonowy o rozmiarze 4 cale ma duży zakres wychyleń. Głośnik wysokotonowy ma kopułkę tytanową o rozmiarze 3/4 cala. Częstotliwość podziału przypada na 2.500Hz.

Dane techniczne RS100:

[zdjęcie bezprzewodowego zestawu głośnikowego McIntosh RS100]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl