Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - listwa filtrująca PF-1e (22.07.2016)

Firma GigaWatt zaprezentowała swoją najnowszą i jednocześnie najtańszą listwę zasilającą o oznaczniu PF-1e. Będzie ona dostępna w dwóch wersjach: bez kabla, oraz z kablem. Jako przewód zasilający przygotowano kabel LC-1 MK3. Ceny za poszczególne wersje to równowartość 250 EUR oraz 390 EUR.

Kilka lat temu na rynek została wprowadzona listwa zasilająca GigaWatt PF-1 MK2 przeznaczona do systemów audio i video, które nie wymagały profesjonalnego kondycjonera. Przez długi czas była ona podstawową i najtańszą listwą w ofercie firmy. Teraz doczekała się ona uproszczonej wersji w postaci listwy PF-1e, która będzie otwierała rodzinę akcesoriów GigaWatt.

PF-1e różni się od modelu PF-1 MK2 kilkoma istotnymi szczegółami. Zadbano jednak o to, aby jej właściwości były zbliżone do wcześniejszej, bardziej zaawansowanej wersji. Zachowanie podobnej architektury filtra głównego pozwoliło zapewnić równie wysoki jak wcześniej poziom bezpieczeństwa podłączonym urządzeniom. Projektując PF-1e producent zrezygnował z najdroższych części i oszczędności w zakresie podzespołów w znaczący sposób obniżyły cenę.

Architektura głównego filtra przeciwzakłóceniowego oraz elementów przepięciowych pozostała niezmieniona. W wersji PF-1e nie znajdziemy diody sygnalizacyjnej, ale wewnętrzny system dystrybucji prądu - podobnie jak we wszystkich listwach i kondycjonerach GigaWatt - oparto na firmowych przewodach. Okablowanie wewnętrzne wykonano przewodnikami z miedzi elektrolitycznej o przekroju 2.5mm2. Zastosowano sześć wysokiej jakości gniazd typu Schuko oraz metalową obudowę, która ma za zadanie chronić obwody zasilające przed zakłóceniami RFI i EMI. System zabezpieczeń nie korzysta z elementów ograniczających swobodny przepływ prądu, nie znajdziemy tu również tradycyjnych bezpieczników topikowych czy termicznych. Dla listwy PF-1e przygotowano też nowe opakowanie.

Dane techniczne listwy PF-1e:

[zdjęcie listwy Gigawatt PF-1e]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl