Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOENGINE - polska dystrybucja amerykańskiej firmy (21.07.2016)

Holenderska firma IBDL BV została wyłącznym dystrybutorem urządzeń audio amerykańskiej marki Audioengine na polskim rynku. IBDL ma siedzibę i główny magazyn w Rotterdamie oraz trzy oddziały dla usprawnieneia obsługi lokalych klientów. IBDL koncentruje się na dystrybucji sprzętu do sieci sklepów detalicznych i internetowych. W ofercie firmy, poza sprzętem hi-fi marki Audioengine, znajdują się sieciowe odtwarzacze multimedialne marek DuneHD, Mede8er, PopcornHour, Cood-e, czytniki e-booków PocketBook oraz miniaturowe komputery NEXXT-PC i PINE A64.

Bezpośrednią obsługę w Polsce będzie prowadził lokalny oddział z siedzibą we Wrocławiu. Dla klientów została już uruchomiona produktowa witryna internetowa dostępna w języku polskim pod adresem audioengine.pl. Dystrybutor zapowiada szybką rozbudowę sieci sprzedaży w Polsce. Do tej pory marka Audioengine nie posiadała autoryzowanego dystrybutora na naszym rynku.

Audioengine oferuje swoje produkty na rodzimym rynku amerykańskim oraz w 27 innych krajach. Portfolio producenta składa się z aktywnych i pasywnych zestawów głośnikowych, przetworników analogowo-cyfrowych, wzmacniaczy słuchawkowych oraz bezprzewodowych urządzeń audio. Audioengine ma w ofercie rozwiązania umożliwiające integrację sprzętu mobilnego i komputerowego z systemami muzycznymi. Wszystkie urządzenia są w całości projektowane przez inżynierów Audioengine, a elementy o najistotniejszym znaczeniu dla jakości oraz wzornictwa są wykonywane i ręcznie wykańczane w zakładach firmy na terenie Stanów Zjednoczonych. Obudowy wybranych modeli głośników, są wykonane ze specjalnie obrabianego i ręcznie wykańczanego drewna bambusowego.

Producent wraz z serwisem Tidal przygotował też promocję dla wszystkich nabywców urządzeń. Każdy zakup głośników, przetworników czy adapterów bezprzewodowych upoważnia od otrzymania kodu zapewniającego darmowy, trzymiesięczny dostęp do serwisu Tidal i muzyki wysokiej rozdzielczości, którą można odtwarzać na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Flagowym zestawem głośnikowym Audioengine jest aktywny model HD6 (cena 3.689 zł/para) integrujący wzmacniacz, dedykowane przetworniki średnio-nisko tonowe i wysokotonowe, łączność Bluetooth ze standardem aptX oraz przetwornik DAC. Kolejne modele aktywne to głośnik Bluetooth B2 (1.519 zł.sztuka), zestawy dwudrożne A5+ (1.969 zł/para) i miniaturowe, dwudrożne zestawy Audioengine A2+ (cena 1.249 zł/para) o wymiarach 152 * 102 * 146 mm. Producent podkreśla, że w swoich produktach nie stosuje żadnych polepszaczy czy układów elektronicznie modyfikujących brzmienie, a efekt końcowy uzyskiwany jest przez staranne projektowanie obudów, dobór odpowiednich materiałów i komponentów, a także dzięki przetwornikom akustycznym własnej konstrukcji. Oprócz wymienionych zestawów aktywnych w ofercie są też pasywne, dwudrożne kolumny podstawkowe P4 (cena 1.199 zł/para) i subwoofer S8 (1.739 zł/sztuka).

Audioengine oferuje też działające bezprzewodowo cyfrowe adaptery audio z wbudowanymi przetwornikami analogowo-cyfrowymi. Pozwalają bezstratne przesyłać dźwięk w jakości 24bit/96kHz. Oferowane rozwiązania bezprzewodowe w połączeniu z aktywnymi głośnikami pozwalają na rozbudowę każdego systemu muzycznego, organizację dodatkowych stref w pomieszczeniach, w których nie przewidziano specjalnego okablowania, jak i łatwe łączenie nowych źródeł dźwięku z istniejącymi systemami.

[zdjęcie pasywnych kolumn Audioengine P4]
[zdjęcie bezprzewodowego konwertera CA Audioengine D2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl