Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AEQUO AUDIO - holenderskie, półaktywne kolumny Ensis na polskim rynku (1.07.2016)

Począwszy od sierpnia Audio Atelier rozpocznie sprzedaż holenderskich kolumn Aequo Audio. Jedyny jak na razie model tej marki to półaktywny, trójdrożny zestaw głośnikowy Ensis. Cena w najtańszym wariancie wykończenia wynosi 20.000 Euro.

Siedziba Aequo Audio zlokalizowana jest w Eindhoven, w rejonie nazywanym Brainport ze względu na koncentrację działalności z zakresu nowoczesnych technologii. Firma wcześniej zgromadziła doświadczenia w budowie głośników high-end na indywidualne zamówienie. Ensis to pierwsza konstrukcja przeznaczona do produkcji seryjnej. Prace nad projektem Ensis trwały ponad 5 lat. Światowa premiera tych kolumn odbyła się na targach High End 2016 w Monachium.

Ensis to półaktywne, trójdrożne zestawy podłogowe. Niskie tony odtwarza 10-calowy subwoofer z aluminiową membraną i z układem napędowym o bardzo niskich zniekształceniach. Głośnik ten pracuje w obudowie zamkniętej. Jest on sterowany przez wbudowany, 500-watowy wzmacniacz N-Core. Rozciągnięcie i poziom głośności niskich tonów można regulować aby dopasować się do pomieszczenia.

Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 5 cali ma membranę o wysokim tłumieniu wewnętrznym z mieszanki polipropylenowej i niskostratne zawieszenie. Zastosowano heksagonalną cewkę, kaptonowo-aluminiowy karkas i opatentowany układ napędowy Symmetry Drive.

Membrana głośnika wysokotonowego ma wykonane z tkaniny pierścien i kopułkę. Aluminiowy stożek dyspersyjny zamocowany na poprzeczce z włókna węglowego eliminuje nieprawidłowości na wysokich tonach i eliminuje rezoznanse membrany. Układ napędowy jest w pełni symetryczny. Ukształtowana odpowiednio przednia płytka pomaga w zwiększeniu dyspersji w płaszczyźnie poziomej.

Pochylenie przedniej ścianki pomaga w wyrównaniu czasowym głośnika wysokotonowego i średniotonowego. Wszystkie głośniki są zgodne fazowo. Smukła, górna część obudowy ma 14 centymetrów szerokosci i elipsoidalny przekrój, co minimalizuje dyfrakcję. Obudowa jest intensywnie wręgowana. Do konstrukcji niskorezonansowej skrzynki wykorzystano cztery gatunki drewna i specjalnie opracowany kompozyt wzmacniający. Pokrywy części frontowej są wykonane z polimeru wypełnionego minerałem i dostępne w dwóch kolorach: czarnym i białym. Zastosowano terminale WBT.

Wbudowany wzmacniacz dla głośnika basowego, 8-omowa impedancja, wysoka efektywność i regulacja charakterystyki basu mają zapewniać bardzo dużą uniwersalność, zarówno pod względem dopasowania do wzmacniacza, jak też dopasowania do różnych pomieszczeń. Według producenta Ensis sprawdzi się zarówno w dużych jak i małych pokojach.

Filtry niskiego rzędu i zamknięte obudowy wszystkich głośników minimalizują opóźnienie grupowe. W pasywnej zwrotnicy nie ma kondensatorów włączonych szeregowo z głośnikiem niskośredniotonowym.

Dane techniczne kolumn Ensis:

[zdjęcie kolumn Aequo Audio Ensis]
[zdjęcie kolumn Aequo Audio Ensis - zbliżenie głośników]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl