Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - przenośny odtwarzacz AK70 i słuchawki douszne AK T8iE MKII (29.06.2016)

W ubiegłym miesiącu podczas Targów Hi-End Show w Monachium Astell&Kern przedstawił odtwarzacz AK300, który został wprowadzony jako bardziej przystępny cenowo brat modeli AK320 oraz AK380. Natomiast w zeszłym tygodniu miał miejsce kolejny debiut - w Japonii zaprezentowano model AK70, czyli odtwarzacz o jeszcze niższej cenie. W tym samym tygodniu premiera modelu miała miejsce również w Polsce. Astell&Kern AK70 będzie można kupić na początku w lipca w cenie 2.699zł.

Jednocześnie zaprezentowano nowe słuchawki douszne wysokiej klasy AK T8iE drugiej generacji, które powstały w kooperacji z firmą Beyerdynamic. Nowy model słuchawek zawiera okablowanie ze srebra z bardzo solidnym oplotem. Zmieniono również cewkę w przetwornikach. Cenę AK T8iE MKII ustalono na 4.999zł.

Astell&Kern AK70 nie jest tylko okrojoną wersją droższych urządzeń producenta. Jest to pierwszy odtwarzacz od Astell&Kern zarówno ze złączem USB OTG i wyjściem optycznym. Pozwala to nie tylko na podłączenie urządzenia jako karty dźwiękowej do komputera PC/MAC i wyprowadzenie dźwięku wysokiej rozdzielczości z pominięciem karty dźwiękowej komputera, ale również możliwość podłączenia innych, zewnętrznych urządzeń audio bezpośrednio do portu USB w AK70. Z kolei wyjście optyczne umożliwia podłączenie przez użytkownika preferowanego konwertra cyfrowo-analogowego.

Cyfrowe wyjścia audio na Toslink oraz USB są w stanie przetwarzać sygnał DSD 2.8/5.6MHZ (przez DoP) oraz PCM aż do 384kHz. Ta funkcja jest już teraz również możliwa po aktualizacji firmware dla pozostałych modeli serii 3XX oraz 2XX.

Według danych producenta, Astell&Kern AK70 jest 29% lżejszy, 17% mniejszy i 1.9mm cieńszy niż poprzedni model z tego segmentu - AK100 II. W odróżnieniu od najtańszego odtwarzacza z oferty AK Junior - AK70 posiada dodatkowo zrównoważone gniazdo słuchawkowe 2.5mm, umieszczone obok standardowego 3,5 mm. Dzięki temu otrzymujemy napięcie wyjściowe do 2.3Vrms, tak samo jak w najwyższym modelu AK380. Wewnątrz wbudowano układ konwertera CA Cirrus Logic CS4398 czyli ten sam co w AK100 II, ale już inny niż w AK300.

Astell&Kern AK70 wspierany jest przez oprogramowanie AK Connect, które umożliwia działanie jako serwer DLNA i strumieniowanie za pomocą wbudowanego WiFi.

Astell&Kern AK70 wyposażony jest we wbudowane 64 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart microSD.

AK70 jest kompatybilny z AK [CD] Ripper ale nie jest kompatybilny z AK [winyl] Recorder. Podobnie jak w AK Jr. w komplecie brak jest pokrowca, który będzie można nabyć oddzielnie za dodatkową opłatą.

[zdjęcie odtwarzacza Astell & Kern AK70]
[zdjęcie słuchawek Astell & Kern AK T8iE Mk.II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl