Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EXOGAL - amerykańska elektronika w dystrybucji Audio Atelier (28.06.2016)

Od bieżącego miesiąca na naszym rynku dostępne są produkty amerykańskiej marki Exogal. Dystrybucję prowadzi Audio Atelier.

Exogal to młoda firma powstała w 2013 roku. Założyli ją branżowi weterani, z dużym doświadczeniem zawodowym w audio: Jeff Haagenstad (Chief Executive Officer), Jan Larsen (Chief Operating Officer), Larry Jacoby (Vice President of Manufacturing Engineering) oraz Jim Kinne (Chief Technology Officer). Jim Kinne zajmował się w swej karierze opracowaniem takich produktów jak Wadia 27, Wadia 270, czy 790.

Produkcja odbywa się w USA w stanie Minnesota. Exogal bazuje na otwartych protokołach i standardach aby umożliwić odtwarzanie muzyki z dowolnych źródeł. Sprzęt może też być sterowany za pośrednictwem sieci lokalnej przez systemy automatyki bez kosztownych sterowników.

Obecnie dostępny jest przetwornik cyfrowo-analogowy Comet w dwóch wersjach. Podstawowa wersja Cometa kosztuje 3.000 dolarów. Wersja o nazwie Comet Plus ma dodatkowy, lepszy zasilacz i kosztuje 3.500 dolarów.

Comet ma cztery wejścia cyfrowe: asynchroniczne USB (obsługa PCM do 394/32 oraz DSD66 i DSD128), AES/EBU (obsługa PCM do 192/24), SPDIF (obsługa PCM do 192/24) oraz Toslink (obsługa PCM do 96/24). Jest też jedno wejście analogowe.

Wyjścia analogowe Cometa są zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. Na wyposażeniu jest cyfrowa regulacja głośności. Jest też wyjście słuchawkowe umieszczone na bocznej ściance. Wymiary SWG Cometa to 292 * 48 * 190mm. Dostępne jest wykończenie czarne i srebrne.

Do oferty dojdzie jeszcze wzmacniacz cyfrowy Ion przeznaczony do współpracy z Cometem.

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Exogal Comet]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Exogal Comet - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl