Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRENNER & FRIEDL - podłogowe, dwudrożne kolumny Osiris (27.06.2016)

W tym miesiącu na nasz rynek weszły podłogowe zestawy głośnikowe Osiris austriackiej firmy Trenner & Friedl. Cena tego modelu (dystrybucja Moje Audio) to 26.500 złotych.

Nowe kolumny zajmują w ofercie Trenner & Friedl miejsce pomiędzy modelami Art i Pharoah, zastępując na tej pozycji wycofane z produkcji kolumny Dizzy. Koncepcja konstrukcyjna jest pokrewna z modelem Ra.

Osiris to dwudrożny zestaw typu bass-reflex. Zastosowano jeden koncentryczny zespół głośnikowy z 6,5-calową sekcją basową i 1-calowym, tubowym głośnikiem wysokotonowym (compression driver). Koncentryczny system pomaga w aproksymacji źródła punktowego, z gładką charakterystyką fazową i dobrą odpowiedzią na sygnał schodkowy.

Membrana sekcji basowej jest wykonana z papieru i wielokrotnie powlekana włoskim, balsamicznym, olejowym lakierem lutniczym dla redukcji rezonansów i zwięszenia sztywności. W przeciwieństwie do innych rodzajów lakieru, zastosowany tu lakier olejowy nigdy do końca nie twardnieje i dzięki temu nie wprowadza dodatkowych rezonansów. Membrana głośnika wysokotonowego jest wykonana z tytanu.

Obudowa wentylowana/tubowa ma ujście tunelu od spodu. Według producenta kolumny powinny się dobrze sprawdzić zarówno w mniejszych jak i większych pokojach, w różnych ustawieniach. Jako najlepsze zalecane jest ustawienie w pobliżu ściany. Trenner & Friedl podaje też, że impedancja koumn jest wyrównana co ułatwia współpracę ze wzmacniaczmi, zwłaszcza lampowymi.

Obudowa jest wykonana ze sklejki brzozowej. Zastosowano proporcje złotego podziału. Kolumny są standardowo wykończone w rożnych gatunkach orzecha (walnut nature, walnut amaranth, walnut mocca). Inne rodzaje wykończenia są wykonywane na indywidualne zamówienia. Obudowy są wielokrotnie lakierowane.

Do tłumienia komory wykorzystano austriacką wełnę owczą. Do budowy zwrotnic stosowane są głównie podzespoły firmy Mundorf. Wewnętrzne okablowanie pochodzi z firmy Cardas, podobnie jak opatentowane terminale połączeniowe.

Dane techniczne kolumn Trenner & Friedl Osiris:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Osiris]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl