Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - regenerator sygnału audio i zasilania USB nano iUSB3.0 (25.06.2016)

Na polski rynek wchodzi nowe urządzenie marki iFi Audio do poprawy jakości sygnału audio i jakości zasilania przy wykorzystaniu łączy USB. Jest to model nano iUSB3.0, a jego cena (dystrybucja Moje Audio) wynosi 999 złotych.

Nowy regenerator to bardziej ekonomiczny krewniak wcześniejszego regeneratora micro iUSB3.0. Wśród podobieństw jest między innymi zastosowanie tego samego chipsetu USB3.0 i szereg podobnych funkcji.

Regenerator nano iUSB3.0 ma swój własny zewnętrzny zasilacz (iFi iPower) załączny w zestawie. Do dyspozycji jest jedno wejście USB 3.0 do podłączenia sygnału audio z komputera i dwa wyjścia USB. Jedno z wyjść zapewnia tylko samo zasilanie, a na drugim jest zarówno zasilanie jak i sygnał audio. Na wyposażeniu jest przełącznik, który powoduje wymuszenie stałego utrzymywania napięcia 5V na zasilaniu, dzięki czemu komputer zawsze widzi konwerter i nigdy nie przerywa połączenia.

Zastosowano aktywną eliminację szumów (Active Noise Cancellation, w skrócie ANC), co pozwoliło na uzyskanie poziomu szumów 0,5uV. Wykorzystano tu doświadczenia ze sprzętu wojskowego, a konkretnie z systemu eliminacji zakłóceń radaru Thales Spectra zastosowanego we francuskim myśliwcu Dassault Rafale. Technika ta stała się jednym z podstawowych elementów urządzeń USB marki iFi Audio.

Przy pomocy układów nazwanych przez producenta REclock i REgenerate nano iUSB3.0 od nowa generuje sygnał audio USB wolny od jittera obecnego w sygnale z komputera. Układy REbalance eliminują składową stałą i przywracają właściwą, symetryczną i pozbawioną zakłóceń postać sygnału USB.

Wdrożenie obsługi USB3.0 pozwala na pracę z sygnałami o przepływności do 5 Gb/s. Regenerator nano iUSB3.0 jest zgodny ze specyfikacją ładowania Bus Charge 1.2, co pozwala na szybkie ładowanie podłączonych urządzeń.

Dane techniczne nano iUSB3.0:

[zdjęcie regeneratora USB iFi Audio nano iUSB3.0]
[zdjęcie regeneratora USB iFi Audio nano iUSB3.0 - widok od dołu]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl