Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

REVOX - Diamond, Brillant - kolumny podłogowe serii Scala (27.04.2001)

Zestaw Diamond zawiera dwa głośniki nisko/średniotonowe z aluminiowymi membranami o średnicy 13 cm. Leżąca dokładnie pomiędzy nimi kopułka (układ d'Apollito) z optymalizowanym komputerowo dyfuzorem pracuje aż do częstotliwości 39.000 Hz. Kolumna ma 117 cm wysokości.

W modelu Brillant do trzech opisanych wcześniej głośników dodano jeszcze trzy aluminiowe trzynastki odpowiedzialne za przetwarzanie najniższych tonów. W tym modelu dolny skraj pasma sięga 30 Hz, natomiast efektywność wynosi 90 dB. Jest to kolumna 3-drożna z możliwością podłączenia typu tri-wiring, czyli oddzielnego dla każdej sekcji. Brillant jest nieco wyższy (130 cm) i odpowiednio cięższy (31 kg). Zwrotnica zawiera 20 starannie selekcjonowanych komponentów.

Wykonane z płyt MDF, intensywnie wzmocnione i usztywnione wewnątrz skrzynki pokryte są prawdziwymi fornirami w kilku odmianach. Ich kształt jest nietypowy. Zwężają się one ku tyłowi, a ich górna płyta ma nieco wklęsły kształt. Zapobiega to tworzeniu się fal stojących. Głośniki przesłonięte zostały solidną, lekko wypukłą siatką w srebrzystym odcieniu.

Przewidywane ceny kolumn to 13.000 za Diamond i 18.000 zł za Brillant.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl