Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGA WATT - nowa siedziba i nowy instalacyjny wyłącznik nadprądowy (20.06.2016)

Mająca siedzibę w Zgierzu firma GigaWatt ukończyła ostatni etap rozbudowy swojej siedziby. W ten sposób powstał nowoczesny obiekt firmowy, który mieści studio odsłuchowe, pokój konferencyjny, biura, pomieszczenia socjalne, dział logistyki i produkcyjny oraz magazyny. Studio odsłuchowe o powierzchni ok. 40m2 zostało opracowane przez łódzką Pracownię Akustyki Audile (Krzysztof Pajor) i uwzględnione na wstępnym etapie projektowania budynku. Zadbano o odpowiednią kubaturę i proporcje, zastosowano specjalistyczne materiały akustyczne do budowy i izolacji podłóg, ścian i sufitu, a także wielopłaszczyznowy sufit i ukryte ustroje rezonansowe. Instalacja elektryczna dedykowana systemom audio-wideo skałda się z kilku linii zbudowanych w oparciu o produkty GigaWatta takie jak kable instalacyjne LC-Y MK3, wyłączniki instalacyjne G-C20A oraz gniazda G-044.

Oprócz tego oferta GigaWatt rozszerzona została o instalacyjny wyłącznik nadprądowy G-C20A (bezpiecznik) przeznaczony do linii zasilających dedykowanych systemom audio-wideo. Wyłącznik montowany jest na standardową szynę DIN i można go podłączyć zarówno gołą żyłą jak i widełkami. Wyłącznik spełnia wszystkie europejskie wymagania, dyrektywy i aprobaty techniczne (CE, VDE). Cenę detaliczną ustalono na równowartość 70 Euro.

G-C20A jest wytwarzany w USA przez firmę Carling Technologies według specyfikacji firmy GigaWatt. Wyłącznik hydrauliczno-magnetyczny zawiera cewkę indukcyjną, która wytwarza pole magnetyczne proporcjonalne do przepływającego przez nią prądu. Po przekroczeniu określonej wartości prądu, pole magnetyczne powoduje precyzyjne zadziałanie wyłącznika w odpowiednim czasie poprzez otwarcie styków i odłączenie chronionego obwodu. Z uwagi na to, że urządzenia audio-wideo mają inną charakterystykę obciążenia od zwykłych domowych odbiorników prądu, to maksymalna wartość prądu, powyżej jakiej zadziała wyłącznik jest nieco wyższa niż typowe domowe zabezpieczenie nadprądowe. W porównaniu ze standardowym bezpiecznikiem 16A, wyższa wartość rzędu 20A została zastosowana nie tylko ze względu na impulsowy charakter obciążenia, ale także na podstawie analizy pomiarów ciągłych oraz szczytowych wartości poboru prądu rozbudowanych systemów Hi-End. Wyłącznik GigaWatt zawiera system cewki, której rdzeń porusza się niemagnetycznej tubie wypełnionej specjalnym oleistym płynem. Może on mieć różną gęstość, dzięki czemu można precyzyjnie kształtować charakterystykę opóźnienia zadziałania i regulować proces wyłączenia. Wyłącznik zaprojektowano tak, że nie jest on wrażliwy na nagłe zmiany obciążenia w szczycie tak jak zwykłe wkładki i uaktywnia się dopiero po przekroczeniu bezpiecznych wartości. Obudowę wyłącznika wykonano z czarnej żywicy fenolowo-formaldehydowej co gwarantuje jej sztywność, niepalność, nietopliwość, antystatyczność, niskie przewodnictwo elektryczne i cieplne oraz względnie dużą odporność chemiczną. Wewnętrzne elementy uczestniczące w przewodzeniu prądu wykonano z miedzianych detali i łączników o dużym przekroju, samą zaś cewkę nawinięto grubym miedzianym drutem niepowodującym strat czy dławienia. Główny element kontaktowy wykonano ze srebra o dużej powierzchni styku.

[zdjęcie wyłącznika nadprądowego GigaWatt G-C20A]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl