Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ENCORE SEVEN - zintegrowane wzmacniacze lampowe Prestige 10WSTH oraz Prestige 18WSH (15.06.2016)

Polska firma Encore Seven, zajmująca się ręczną produkcją wzmacniaczy lampowych, rozszerza swoją ofertę. Do sprzedaży weszły dwa zintegrowane wzmacniacze marki Egg-Shell z serii Prestige. Nowe modele oznaczone dodatkową literą H w symbolu, łączą w sobie cechy dotychczasowych, droższych konstrukcji opartych na lampach KT88 z modelami tańszymi wykorzystującymi lampy mocy EL34.

Prestige 10WSTH oraz Prestige 18WSH (producent nie publikuje cen w Internecie) bazują na modelach 9WST i 15WS. Posiadają przedwzmacniacze oparte na lampach EF86 i 6SN7. Końcówki mocy są sterowane wyższym napięciem, przez co osiągnięto nieco wyższą moc. Do tego firma wprowadza kilka ulepszeń czysto technicznych związanych z obudową wzmacniaczy, w tym profilowany spód o zwiększonej sztywności czy inne materiały i sposób osadzenia dużego poziomego pokrętła głośności, charakterystycznego dla wzmacniaczy Egg-Shell.

Prestige 10WSTH ma stopień wyjściowy pracujący w klasie A, o konstrukcji Single-Ended. Zastosowano lampy mocy EL34 w układzie triodowym. Moc wynosi 10W na kanał. Przedwzmacniacz jest zapożyczony z droższych modeli, ale lampa typu ECC83 została zastąpiona przez 6SN7. Zasilacz jest wyposażony w podwójną diodę prostowniczą. Wewnątrz zastosowano łączenie elementów punkt-punkt bez obwodów drukowanych (z wyjątkiem modułu pilota). Wzmacniacz ma trzy wejścia liniowe RCA, masę 20 kg i wymiary SWG 40*19*39 cm.

Prestige 18WSH też ma stopień wyjściowy w klasie A, o konstrukcji Single-Ended. Zastosowano po dwie lampy EL34 na kanał, moc wyjściowa jest równa 18 W na kanał. Na wyposażeniu są trzy wejścia liniowe RCA. Masa wynosi 20kg, a wymiary SWG to 40*19*39 cm.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów Encore Seven wprowadza nowy rodzaj wykończenia obudów - forniry. Oprócz lakierowania na dowolny kolor w wersjach mat, błysk, metalik czy perła, można już zamawiać wersje fornirowane. Producent zapowiada szeroki wybór naturalnych, egzotycznych fornirów. Opcjonalny kulisty pilot Prestige RCX będzie w wersji do wzmacniacza z fornirem lakierowany na kolor górnego panela wzmacniacza lub pozostawiony w drewnie.

Firma poinformowała też o zakończeniu produkcji wzmacniacza Prestige 20WK.

[zdjęcie wzmacniacza Encore Seven Egg-Shell Prestige 10WSTH]
[zdjęcie wzmacniacza Encore Seven Egg-Shell Prestige 18WSH]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl