Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUXMAN - L-590AX Mark II, wzmacniacz zintegrowany w klasie A (14.06.2016)

Niedawno na polski rynek wszedł wzmacniacz zintegrowany Luxman L-590AX Mark II. Cena urządzenia (polskim dilerem jest Nord Audio) to 38.500 złotych.

Stopień mocy ma po trzy pary bipolarnych tranzystorów dla każdego kanału i pracuje w czystej klasie A. Obwody wejściowe pochodzą z flagowego przedwzmacniacza C-900u. Układy elektroniczne w przedwzmacniaczu są rozmieszczone w pełni symetrycznie. Firmowy układ elektronicznej regulacji głośności o nazwie LECUA1000 WM (Waiting Matrix) ma 88 kroków. Tłumik LECUA (Luxman Electronically Controlled Ultimate Attenuator) zapewnia odporność na zakłócenia oraz dokładną regulację głośności w obu kanałach, bez przesłuchów między kanałami.

W L-590AXII zastosowano ulepszone, najnowsze sprzężenie ODNF Ver.4.0 (Only Distortion Negative Feedback) przejęte od wzmacniacza mocy M-700u. Ścieżki sygnału są krótkie, o zaokrąglonym kształcie, a wewnętrzne okablowanie pomiędzy głównymi sekcjami wzmacniacza wykonane jest z miedzi beztlenowej przewodami 260% grubszymi niż w poprzedniej wersji. Zastosowano nowe, niestandardowe elementy pasywne (rezystory, terminale).

Centralnie zamontowano duży transformator sieciowy (640VA), który dla zwiększenia wydajności prądowej nawinięty został grubszym drutem po stronie pierwotnej. Filtry zasilacza wykorzystują 8 kondensatorów o łącznej pojemności 80.000uF, w układzie niezależnym dla lewego i prawego kanału.

Obudowa L-590AXII składa się ze sztywnej ramy, kratownic i komór, w których znajdują się poszczególne sekcje wzmacniacza. Panel przedni wykonany jest z precyzyjnie wyciętego, grubego aluminium. W środkowej części znajdują się nowo zaprojektowane wskaźniki poziomu oddawanej mocy o zwiększonej czułości na impulsy.

Oprócz selektora źródeł i regulatora głośności na panelu dostępne są też pokrętła i przełączniki do innych funkcji. Jest regulacja równowagi kanałów, regulacja barwy (bas 100Hz +/-8dB, wysokie 10kHz +/-8dB), selektor wyboru trybu MM/MC dla wejścia gramofonowego, włącznik funkcji monitor oraz przełącznik do pominięcia regulacji barwy. Natomiast przełącznik separate decyduje o tym, czy sekcje przedwzmancniacza i wzmacniacz mocy są połączone czy rozłączone i czy aktywne jest zewnętrzne wejście do sekcji wzmacniacza mocy.

L-590AX Mark II wykorzystuje gniazda RCA i XLR firmy Neutrik. Do dyspozycji są 4 wejścia liniowe RCA, dwa wejścia liniowe XLR, wejście phono RCA z uziemieniem, wejście i wyjście nagrywania (monitor), wyjście z przedwzmacniacza i wejście na końcówkę mocy. Terminale głośnikowe są podwójne. Na wyposażeniu jest też wyjście słuchawkowe 1/4 cala.

Wzmacniaczem można sterować za pomocą aluminiowego pilota, który posiada możliwość sterowania podstawowymi funkcjami w firmowym odtwarzaczu CD/SACD.

Dane techniczne wzmacniacza L590AX Mk.II:

[zdjęcie wzmacniacza L-590AX Mark II]
[zdjęcie wzmacniacza L-590AX Mark II - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl