Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - nowe amplitunery AV (27.04.2001)

Pierwsze wiosenno-letnie zmiany oferty Onkyo przyniosły trzy modele amplitunerów do kina domowego: TX-DS494, TX-DS595 oraz TX-DS696. Ich charakterystyczną cechą jest wprowadzenie analogowego systemu Dolby Pro Logic II, który jest unowocześnioną wersją znanego od dawna Dolby Pro Logic.

TX-DS 494 (2.199 zł) wyposażono w dekodery Dolby Digital i dts, masywny aluminiowy przedni panel, wzmacniacze mocy pracujące w systemie WRAT (Wide Range Amplifier Technology). WRAT został zaprojektowany początkowo do drogich modeli - teraz aplikowany jest do całej serii amplitunerów. Polega na: 1) zastosowaniu płytkiej pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego, 2) eliminacji wpływu uziemienia na sygnał audio, 3) dostarczaniu do kolumn prądu niezbędnego do właściwego "zasilania" kolumn, co pozwala na wysterowanie nawet głośników trudnych "impedancyjnie". TX-DS 494 ma też wejście 5.1 konieczne by zastosować dekodery przyszłej generacji (np. DVD-A). Moc wynosi 5x75W (6 omów, 1kHz).

TX-DS595 (2.999 zł) ma podobne wyposażenie jak model 494, a dodatkowo także funkcję A-Form, która pozwala na niezależne ustawienia w menu urządzenia zmieniane w zależności od sygnału. Jeśli na przykład DVD wykorzystujemy jako odtwarzacz DVD-V wówczas 595 wywołuje z pamięci wszystkie ustawienia 5.1. Jeśli natomiast to samo źródło wykorzystujemy jako zwykłe CD wówczas urządzenie wywoła z pamięci ustawienia konieczne dla pracy w stereo. Moc wynosi 5x110W (6 omów, 1kHz).

Model TX-DS696 (4.499 zł) ma jeszcze bogatsze funkcje niż 595. Oprócz dekoderów Dolby Digital, dts i Dolby Pro Logic II ma też 2 wejścia i 1 wyjście komponent pozwalające na przesyłanie przez przełącznik wizyjny sygnału wideo wysokiej jakości. Dzięki temu urządzenie jest kompatybilne z DVD z progresywnym skanowaniem i sygnałami HDTV. Możliwa jest też konwersja kompozyt - S-Video. Dzięki temu układowi użytkownik może skorzystać ze zwykłego sygnału wizyjnego (kompozyt), którym dysponują magnetowidy, kamery itp. po czym wyjść na monitor już sygnałem S-Video. Kolejny element to możliwość zasilania sygnałem audio drugiej strefy. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 10Hz do 100kHz. Moc wynosi 5x130W (6Ohm, 1kHz).
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl