Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HANA CARTRIDGES - wkładki gramofonowe w dystrybucji Best Audio (30.05.2016)

Firma Best Audio rozpoczęła sprzedaż wkładek gramofonowych marki Hana Cartridges. Marka ta została stworzona w 2015 roku przez japońska firmę Excel Sound Corporation. Excel to firma z 50-letnią tradycją na specjalistycznym rynku audio. Zajmowała się zarówno produkcją wkładek sprzedawanych pod własną marką, jak też produkcją dla innych firm. Wśród wielu projektów wkładek gramofonowych Excela najbardziej znany był produkowany od końca lat 70-tych model Excel ES70.

Słowo Hana po japońsku znaczy genialny, wspaniały. W ofercie znalazły się 4 modele wkładek MC różniące się szlifem igły oraz poziomem wyjściowym. Tańsze wkładki serii E (modele EL i EH) mają igłę o profilu eliptycznym i obudowę w kolorze moss green (zielony mech). Droższe wkładki serii S (modele SL i SH) mają igłę o profilu Shibata i czarną obudowę.

Litery L i H w nazwach oznaczają poziom wyjściowy. Modele z literą L mają typowy dla wkładek MC poziom napięcia równy 0,5mV. Natomaist wersje z literą H mają poziom wyjściowy 2mV. Wersje wysokopoziomowe warunkowo można podłączyć do wejść gramofonowych dla wkładek MM.

We wkładkach zastosowano aluminiowy wspornik współpracujący z krzyżową armaturą i magnesami Alnico. Dla poprawy bezpieczeństwa wkładki wyposażone są w osłonę chroniąca igłę. Masa wszystkich wkładek jest taka sama i wynosi 5g. Zalecana siła nacisku to 2g.

Cena modeli EL/EH wynosi 1.690 złotych, a cena modeli SL/SH to 2.690 złotych.

[zdjęcie wkładek Hana EL, EH, SL, SH]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl