Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CREEK - końcowki mocy Evolution 50P i Evolution 100P (17.05.2016)

Creek wprowadził do swojej oferty dwie nowe stereofoniczne końcówki mocy. Ich polską dystrybucję prowadzi Audio System.

Pomijając standardowe możliwości współpracy z urządzeniami innych marek, producent szczególnie poleca użytkowanie nowych końcówek z odtwarzaczami Evolution 50CD i 100CD, które mają wbudowane przedwzmacniacze, a także pracę w bi-ampingu ze wzmacniaczami zintegrowanymi Evolution 50A i 100A.

Nowe końcówki mają niskie obudowy z grawerowaną ścianką przednią i solidnym przyciskiem. Panel przedni wykonany ze szczotkowanego aluminium wykończony jest w kolorze czarnym albo srebrnym.

Evolution 50P i Evolution 100P są pod wieloma względami spokrewnione. Obie konstrukcje opracował David Gamble. Zastosowano w nich transformatory toroidalne z oddzielnymi odczepami dla sekcji wysokoprądowej i niskoprądowej, oraz dla układów sterujących. Jak zwykle u Creeka w zasilaczu wiele niskoimpedancyjnych kondensatorów połączono równolegle. W stopniach wyjściowych zastosowano 15-amperowe tranzystory bipolarne Sanken z wbudowaną kompensacją temperatury. Końcówki mocy są w pełni chronione przed przeciążeniami, przegrzaniem i pojawieniem się napięcia stałego na wyjściu. W razie awarii przekaźniki natychmiast odłączają wejście i wyjście.

Wzmacniacze mają zarówno wejście symetryczne XLR, jak i niesymetryczne RCA o takiej samej czułości. Przełącznik z tyłu wzmacniaczy umożliwia wybór źródła sygnału w czasie działania urządzenia.

Wzmacniacz Evolution 50P (cena 3.450 złotych) ma moc 55W/8Ω i 85W/4Ω. Pracuje w klasie AB. Transformator ma moc 200W. Czułość wejść wynosi 410mV. Na wyposażeniu jest jedna para zacisków głośnikowych. Masa wzmacniacza wynosi 7,5kg, a jego wymiary SWG to 430*60*280mm.

Wzmacniacz Evolution 100P (cena 7.450 złotych) ma moc 110W/8Ω i 170W/4Ω. Evolution 100P pracuje w klasie G, co oznacza, że dla mniejszych mocy wykorzystywane jest mniejsze napięcie zasilania, a dopiero przy dużych mocach automatycznie załączane jest wyższe napięcie. Transformator ma moc 350W. Czułość obu wejść wynosi 650mV. Na wyposażeniu są dwie pary zacisków głośnikowych. Masa wzmacniacza wynosi 9kg, a wymiary SWG to 430*60*280mm.

[zdjęcie wzmacniacza mocy Creek Evolution 50P - srebrny]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Creek Evolution 100P - czarny, srebrny, tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl