Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VPI - gramofon Avenger z bogatymi możliwościami konfiguracji (16.05.2016)

Na polski rynek wszedł gramofon VPI Avenger. Cena Avengera (dystrybucja HiFi Club) wynosi 43 tysiące złotych.

Założyciel VPI, Harry Weisfeld, zaczął prace projektowe nad Avengerem ponad 12 lat temu. Gramofon miał roboczą nazwę Tri-Pod Project. Projekt został jednak zarzucowny ze względu na duże zapotrzebowanie na inne gramofony. Uwaga został skupiona na modelu VPI Classic. Po opracowaniu modelu Prime, przy porządkowaniu magazynów ponownie odkryto Avengera. Harry Weisfeld zdecydował się dokończyć i wdrożyć projekt do produkcji.

Avenger pozwala na montaż trzech ramion dowolnej marki i dowolnego rozmiaru. Chassis gramofonu jest złożone z trzech połączonych warstw, kolejno akryl-aluminium-akryl. Pomiędzy warstwami znajduje się materiał tłumiący. Wszystko to jest zblokowane przy pomocy trzech narożnych stalowych filarów, trzech trzpieni i solidnego bloku łożyska. Narożne filary są podstawami dla ramion i mają pokrętła do regulacji wysokości. Filary łączą się ze stożkowymi stabilizatorami w izolacyjnej podstawie podobnej do tej z modelu Prime. W pełni regulowane podstawy do ramion są wykonane z aluminium 6061 dla zachowania sztywności i uziemienia. Podstawy ramion pozwalają na regulację VTA w trakcie pracy.

W wersji bazowej stosowany jest talerz Classic i silnik z modelu Prime (prędkość 300 lub 500 obrotów na minutę zależnie od rynku docelowego). Standardowo instalowane jest 10-calowe ramię VPI JMW 10-3D.

Można dodatkowo dokupić podstawy do ramion, instalować inne ramiona, jak na przykład 12-calowe VPI JMW-12-3D, czy JMW-12-3DR. Opcjonalnie można też zainstalować doskonalszy system napędowy.

[zdjęcie gramofonu VPI Avenger]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl