Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

OPERA - zmodernizowane kolumny Seconda, Quinta oraz Prima (13.05.2016)

Na nasz rynek weszły trzy zmodernizowane kolumny z serii Classica włoskiej marki Opera (dystrybucja Trimex). Są to modele Seconda SE, Quinta SE oraz Prima.

Seconda SE (cena 13.690 złotych za parę) to dwu-i-pół-drożna kolumna podłogowa z obudową typu bas-reflex i ujściami tuneli na tylnej ściance. Producent przewidział też możliwość zatkania tuneli BR i pracy z zamkniętą obudową. Wszystkie przetworniki pochodzą z firmy Scan-speak. Dwa siedmiocalowe głośniki niskośredniotonowe są opracowane na zamówienie do serii Classica. Mają aluminiową membranę, dwuwarstwową cewkę o średnicy 38mm, metalowy pierścien wokół nabiegunnika i odlewany kosz. Głośnik wysokotonowy z serii D26 ma 1-calową jedwabną kopułkę, podwójny magnes, komorę dekompresyjną i ferrofluid. Frontowa ścianka jest wykonana z MDF grubości 30mm i ma zaokrąglone krawędzie. Jest ona pokryta skórą, co służy też jako uszczelnienie dla głośników. Częstotliwość podziału przypada na 2.200Hz a filtry mają nachylenia 12dB. Polecane jest ustawienie kolumn z dala od narożników. Podstawowe dane techniczne kolumn Seconda SE:
* Impedancja nominalna .... 4Ω (minimum > 3.2Ω)
* Efektywność .... 89 dB / 2.83Vrms / 1 metr
* Moc ... 140 W rms
* Zalecana moc wzmacniacza ... 10W - 200W rms (bez obcinania sygnału)
* Pasmo przenoszenia ... 30Hz - 30kHz
* Wymiary WSG .... 102 * 24,5 * 43 cm
* Masa ... 45 kg

Quinta SE (cena 18.900 złotych za parę) to trójdrożna kolumna podłogowa z obudową typu bas-reflex i ujściami tuneli na tylnej ściance. Przewidziano też możliwość zatkania tuneli BR i pracy z zamkniętą obudową. Dwa siedmiocalowe głośniki niskotonowe produkcji Scan-speak'a są opracowane na zamówienie do serii Classica. Pracują one razem w 40-litrowej obudowie. Mają aluminiową membranę, dwuwarstwową cewkę o średnicy 38mm, metalowy pierścien wokół nabiegunnika i odlewany kosz. Głośnik średniotonowy ma membranę z termoformowanego polipropylenu (prawdodpodobnie Curv) i stożek fazowy z ABS. Głośnik wysokotonowy Scan-speak 9700 ma 1-calową miękką kopułkę i komorę dekompresyjną. Może on pracować z bardzo dużymi amplitudami. Frontowa ścianka jest wykonana z MDF grubości 40mm i ma zaokrąglone krawędzie. Jest ona pokryta skórą, co służy też jako uszczelnienie dla głośników. Częstotliwości podziału to 300Hz i 2.000Hz. Filtr DP głośników basowych ma nachylenie 18dB. Filtry GP i DP głośnika średniotonowego mają nachylenie 12dB, a filtr głośnika wysokotonowego ma nachylenie 18dB. Polecane jest ustawienie kolumn z dala od narożników. Podstawowe dane techniczne kolumn Quinta SE:
* Impedancja nominalna .... 4Ω
* Efektywność .... 91 dB / 2.83Vrms / 1 metr
* Moc ... 140 W rms
* Zalecana moc wzmacniacza ... 10W - 200W rms (bez obcinania sygnału)
* Pasmo przenoszenia ... 30Hz - 30kHz
* Wymiary WSG .... 110 * 24,5 * 43 cm
* Masa ... 51 kg

Prima (cena 5.990 złotych za parę) to dwudrożna kolumna podstawkowa typu bas-reflex z ujściem tunelu na przedniej ściance. Obydwa przetworniki pochodzą z firmy Scan-speak. Głośnik niskośredniotonowy ma aluminiową membranę, dwuwarstwową cewkę o średnicy 38mm, metalowy pierścien wokół nabiegunnika i odlewany kosz. Głośnik wysokotonowy z serii D26 ma 1-calową jedwabną kopułkę, podwójny magnes, komorę dekompresyjną i ferrofluid. Częstotliwość podziału przypada na 2.000Hz a filtry mają nachylenia 12dB. Podstawowe dane techniczne kolumn Prima:
* Impedancja nominalna .... 4Ω (minimum > 3.5Ω)
* Efektywność .... 91 dB / 2.83Vrms / 1 metr
* Moc ... 70 W rms
* Pasmo przenoszenia ... 40Hz - 20kHz
* Wymiary WSG .... 33 * 20 * 28 cm
* Masa ... 9,5 kg

[zdjęcie zestawów głośnikowych Opera Prima]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Opera Seconda SE]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Opera Quinta SE]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl