Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - nowe amplitunery AVR-X3300W, AVR-X2300W oraz AVR-X1300W (11.05.2016)

Denon zaprezentował trzy nowe amplitunery sieciowe audio-wideo należące do serii X. Są to modele AVR-X3300W, AVR-X2300W oraz AVR-X1300W. Nowe urządzenia są już czwartą generacją serii X. AVR-X3300W będzie dostępny w sierpniu, sprzedaż AVR-X2300W i AVR-X1300W rozpocznie się w czerwcu (dystrybucja Horn).

AVR-X1300W to amplituner 7.2 kanałowy. Każdy ze wzmacnianych kanałów ma moc 145W. Na wyposażeniu jest Dolby Atmos. Darmowa aktualizacja DTS:X będzie dostępna w drugiej połowie 2016. Użytkownicy mogą również wykorzystać Dolby Surround lub DTS Neural:X (poprzez aktualizację), by uzyskać dźwięk 3D z sygnału kodowanego starszym systemem Dolby lub DTS. Moduł Bluetooth umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku z urządzeń mobilnych, a modem WiFi umożliwia podłączenie do sieci lokalnej. Podwójne anteny i dwuzakresowe wsparcie częstotliwości gwarantuje pewne połączenie z siecią nawet w miejscach, gdzie sieci WiFi nakładają się na siebie. Z pośrednictwem sieci możliwy jest odsłuch z Air Play, radiowych stacji internetowych, serwisów strumieniowych premium oraz dysków sieciowych (NAS). Obsługiwane są pliki audio wysokiej rozdzielczości FLAC, AIFF lub DSD (do 5,6 MHz). Przedni port USB można wykorzystać do podłączenia zarówno nośników USB jak i urządzeń Apple - można odtwarzać muzykę i ładować urządzenie jednocześnie. AVR-X1300W jest kompatybilny z najnowszą specyfikacją HDMI 2.0a, a także HDCP 2.2. Dostępnych jest 6 wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu. Wspierana jest rozdzielczość 4K Ultra HD, w tym pełnej wersji 4:4:4 Pure Color sub-sampling pass-through, HDR (High Dynamic Range) i BT.2020.

AVR-X2300W ma wszystkie funkcje i właściwości wyszczegóonione w opisie AVR-X1300W. Dodatkowo posiada wzmacniacz z udoskonaloną regulacją dźwięku oraz moc 150W na kanał. Wyposażony jest w 8 wejść i 2 wyjścia HDMI. Sekcja procesora obrazu umożliwia dostosowanie obrazu ze źródła HDMI (np. DVD) do rozdzielczości Full HD lub 4k Ultra HD. AVR-X2300W jest również certyfikowany przez Imaging Science Foundation za jakość wideo, oraz wyposażony w pełen zestaw zaawansowanych opcji kalibracji obrazu ISFccc.

Najmocniejszy amplituner z nowej serii X to AVR-X3300W. Oferuje on moc 180W na kanał. Unowocześniony procesor obrazu umożliwia konwertowanie i transkodowanie analogowego sygnału wideo do rozdzielczości 4k Ultra HD 50/60 Hz. Podwójne wyjścia HDMI obsługują różne źródła sygnału, dzięki czemu można odtwarzać dźwięk przestrzenny w głównym pomieszczeniu równocześnie dostarczając stereofoniczny sygnał z obrazem z innego źródła do innego pomieszczenia. 7.2 kanałowa sekcja wyjściowa, port RS232 oraz opcje konfiguracji amplitunera zapewniają bogate możliwości w zakresie odsłuchu wielostrefowego i automatyki domowej.

Denon udostępnia też aplikację Denon 2016 AVR Remote na urządzenia z systemem iOS, Android oraz Kindle Fire. Denon Setup Assistant oraz Quick StartGuide pomagają w konfiguracji amplitunera. Audyssey MultEQ XT (nawet MultEQ XT32 dlaAVR-X3300W), automatyczny system pomiaru i konfiguracji akustyki pomieszczenia, dopasowuje podłączone głośniki do indywidualnej akustyki pomieszczenia. Audyssey Dynamic Volume zapewnia regulację głośności w czasie rzeczywistym, podczas gdy Audyssey Dynamic EQ poprawia efekt dźwięku przestrzennego przy niskich poziomach głośności.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1300W]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1300W - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl