Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRINKMANN - przetwornik CA Nyquist z obsługą MQA (5.05.2016)

Niemiecka firma Brinkmann Audio poinformowała o swoim nowym konwerterze cyfrowo-analogowym o nazwie Nyquist. Chociaż marka jest bardziej kojarzona ze sprzętem analogowym, to jednak już w 1986 roku do produkcji wszedł Zenith, pierwszy przetwornik CA Brinkmanna. Dzięki pracom nad projektem Zenitha Brinkamann docenił jak ważne w urządzeniach cyfrowych są układy analogowe i pasywne filtry.

Nyquist został opracowany od podstaw przez poszerzony niedawno zespół projektowy. W ramach projektu zadbano o obsługę najnowszych formatów cyfrowych. W szczególności dotyczy to wsparcia dla MQA (Master Quality Authenticated) aż do częstotliwości próbkowania 384kHz. Oprócz MQA Nyquist obsługuje też bardziej konwencjonalne sygnały, czyli PCM do 384 kHz/32 bitów oraz DSD (DSD64 i DSD128).

Aby przygotować się na przyszłe zmiany rodzajów sygnału, zarówno hardware jak i oprogramowanie cyfrowego modułu Nyquista są wymienne. Ma to zapewnić długowieczność urządzenia.

Zastosowano też indywidualnie projektowane - niespotykane w sprzęcie cyfrowym - zasilacze wysokonapięciowe. Indywidualnie projektowane są też filtry cyfrowe. Nyquist wykorzystuje układy hybrydowe, z lampami w stopniu wyjściowym.

Nyquist dysponuje wejściami USB, SPDIF, optycznym i Ethernet. Sygnał wyjściowy jest dostępny na gniazdach symetrycznych, niesymetrycznych i słuchawkowych.

Do zarządzania biblioteką muzyczną i obsługi odtwarzania Nyquist wykorzystuje oprogramowanie RoonReady. Dla różnych formatów sygnału opracowano zoptymalizowane filtry. Pilot zdalnego sterowania pozwala na sterowanie głośnością, wybór wejść, wyciszanie i zmianę fazy.

Na razie prezentowany jest prototyp Nyquista. Sprzedaż ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2016, a cena ma wynosić około 12.000 Euro. Polską dystrybucję prowadzi SoundClub.

[zdjęcie konwertera CA Brinkmann Nyquist]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl