Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VPI - kompletny gramofon Scout Jr. (25.04.2016)

Na nasz rynek wszedł kompletny, wyposażony we wkładkę gramofon VPI Scout Jr. Jego cena (dystrybucja Hi-Fi Club) wynosi 7.200 złotych.

Scout Jr. to uproszczona wersja modelu Scout. Gramofon jest od razu gotowy do użytku. Fabrycznie instalowana jest wkładka Ortofon 2M Red. Orócz testów mechanicznych producent sprawdza też wszystkie egzemplarze odsłuchowo z sygnałem muzycznym przy pomocy wzmacniacza PS Audio Sprout i słuchawek KEF.

Nowe 9-calowe ramię wykorzystuje rurkę z tłumionej stali nierdzewnej. Ramię pracuje na dwóch łożyskach. Pierwsze łożyskgo zapewnia pełną swobodę w płaszczyźnie pionowej (yoke type bearing), a w płaszczyźnie poziomej ramię jest tłumione (turntable type bearing). Mocowanie ramienia pozwala na regulację VTA. Kable z bardzo czystej miedzi są skręcone i mają specjalną koszulkę izolującą.

Scout Jr. wykorzystuje silnik prądu zmiennego (obroty 600 lub 500 RPM stosownie do sieci zasilającej w danym kraju). W celu minimalizacji przenoszenia zakłóceń silnik jest montowany w osobnej obudowie umieszczonej na gumowych stopkach.

Chassis jest wykonane z 1,25-calowego MDF z winylowym wykończenim zewnętrznym. Dostępny jest czarny i czerwony kolor wykończenia. Talerz wykonany jest z 1-calowego aluminium 6061 i wewnętrznie tłumiony. W komplecie jest mata tłumiąca na talerz. Talerz obraca się na łożysku w kąpieli olejowej. Całkowite wymiary gramofonu to 19 * 14 * 6 cali (483 * 356 * 152 mm).

Instalowana w gramofonie wkładka Ortofon 2M Red ma eliptyczną igłę o promieniu r/R 8/18um. Poziom wyjściowy wkładki to 5,5mV (@ 1000 Hz, 5cm/s). Równowaga kanałów ma dokładność 1.5 dB (dla 1kHz), a separacja kanałów to 22dB dla 1 kHz i 15dB dla 15 kHz. Zalecana siła nacisku wynosi 1,8g (dopuszczalny zakres 1,6-2g). Masa wkładki to 7,2g. Rezystancja wkładki to 1,3kΩ a jej wewnętrzna indukcyjność jest równa 700mH. Zalecana jest impedancja obciążenia o rezystancji 47kΩ oraz pojemności z przedziału 150-300pF.

Producent przewidział też możliwość dokupienia szeregu elementów do udoskonalania gramofonu. Można między innymi zainstalować cięższe talerze, lepsze ramiona, lepszy silnik, czy specjalne stopki.

[zdjęcie gramofonu VPI Scout Jr.]
[zdjęcie gramofonu VPI Scout Jr. - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl