Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - amplituner AV NR1607 w obudowie Slim Design (22.04.2016)

Marantz przedstawił nowy 7.2-kanałowy amplituner audio-wideo NR1607 w obudowie Slim Design. Jest to pierwsze z urządzeń kina domowego z linii na 2016 rok. NR1607 będzie dostępny od czerwca w czarnej i srebrno-złotej obudowie.

NR1607 wykorzystuje wysokoprądowe tranzystory w dyskretnym układzie każdego z 7 kanałów. Moc na kanał to 90W. Obsługiwane są pliki DSD (2.8/5.6MHz) a także pliki FLAC, ALAC, AIFF i WAV co pozwala na strumieniowanie audio wysokiej rozdzielczości.

Amplituner obsługuje łaczność bezprzewodową Wi-Fi i Bluetooth. Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4GHz/5GHz z dwoma antenami poprawia stabilność sieci nawet w zatłoczonych obszarach. Za pośrednictwem sieci można strumieniować muzykę poprzez AirPlay, ze Spotify Connect, z tysięcy internetowych stacji radiowych lub lokalnych dysków sieciowych.

NR1607 obsługuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Przyszła aktualizacja firmware'u pozwoli NR1607 na dekodowanie ścieżek dźwiękowych z DTS:X.

Sekcja wideo w pełni wspiera obraz 4K Ultra HD, wraz z najnowszą specyfikacją HDMI, w tym 4K 50/60Hz pass-through i kompatybilnością z HDCP 2.2 wymaganą przez treści 4K zabezpieczone przed kopiowaniem. Urządzenie jest również wyposażone w HDR (High Dynamic Range) i kompatybilne z Wide Color Gamut, podstawowe komponenty specyfikacji BT.2020 4K Ultra HD. NR1607 posiada zaawansowaną sekcję obróbki wideo co pozwala przeskalować sygnały analogowe i cyfrowe do Full HD 1080p lub nawet 4K Ultra HD.

Na wyposażeniu jest 8 wejść HDMI, w tym jedno umieszczone na przednim panelu - wszystkie z nich są kompatybilne z HDCP 2.2. Możliwa jest też praca strefowa, gdy w jednym pomieszczeniu odtwarzany jest film, w drugim można słuchać muzyki (Multi-room/Multi-source).

Do dyspozycji jest graficzny interfejs użytkownika z polskim menu, asystent ustawień i kalibracja pomieszczeń Audyssey MultEQ. Do korekcji dźwieku można wykorzystać Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ. Jest też nowa aplikacja Marantz 2016 AVR Remote App dostępna dla urządzeń Android i iOS.

NR1607 posiada tryb smart ECO, który automatycznie oszczędza znacząco energię elektryczną.

[zdjęcie amplitunera Marantz NR1607]
[zdjęcie amplitunera Marantz NR1607 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl