Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

B&O PLAY - przenośny głośnik Bluetooth Beoplay A1 (22.04.2016)

W tym miesiącu na nasz rynek wchodzi przenośny głośnik Bluetooth B&O Beoplay A1. Jest to najmniejszy głośnik Bluetooth jaki został do tej pory stworzony dla B&O Play. Jest on przeznaczony do użycia w podróży, mieści się w dłoni i oferuje 24-godzinny czas odtwarzania. Cena Beoplay A1 (dystrybucja Horn Distribution) to 1.200 złotych.

Wymiary Beoplay A1 to 133 mm x 48 mm, a masa jest równa 600g. Wyprofilowana obudowa w formie aluminiowej kopuły zabezpiecza znajdującą się wewnątrz elektronikę. Kopuła łączy się z formowanym z tworzywa na bazie polimerów spodem, tworząc zupełnie gładką i ciągłą powierzchnię. W projekcie nie występują wystające przyciski ani żadne inne wystające elementy, a powierzchnia Beoplay A1 jest całkowicie gładka i wystarczająco mocna, aby poradzić sobie z uderzeniami i zarysowaniami podczas codziennego użytkowania. Głośnik posiada przymocowany do obudowy pasek z miękkiej skóry, dzięki czemu łatwiej jest zabrać go ze sobą lub gdzieś zawieśić.

Dla optymalizacji dźwięku wykorzystano dedykowany algorytm DSP z zaawansowanym filtrowaniem górnoprzepustowym. W pełni aktywna, dwudrożna konstrukcja z ma aluminiową stożkową membranę przetwornika średnio-niskotonowego, jedwabną kopułką 3/4-calowego przetwornika wysokotonowego. W głośniku średnio-niskotonowym zastosowano magnes neodymowy. Beoplay A1 dostarcza dźwięki basowe schodzące nawet do 40 Hz.

Beoplay A1 jest dostarczany z akumulatorem litowo-jonowym 2200mAh, który zapewnia do 24 godzin odtwarzania muzyki. Osiągnięto to dzięki sposobowi kontroli nad wzmacniaczem. Adaptacyjne zarządzanie mocą (Adaptive Power Management) umożliwia zasilanie wzmacniaczy tylko taką mocą jaka jest potrzebna. Oznacza to dynamiczne zmiany zasilania umożliwiające znaczące wydłużenie pracy akumulatora.

Dostępna jest funkcja zestawu głośnomówiącego do rozmów telefonicznych. Opatentowana konstrukcja na spodzie głośnika umożliwia, by czuły mikrofon jednolicie zbierał mowę w obszarze 360 stopni. Dzięki temu rozmówca może rozpoznać głos, bez względu na to, z jakiej odległości od mikrofonu znajduje się osoba mówiąca do urządzenia.

Naciśnięcie okrągłego przycisku połączenia na boku głośnika umożliwia podłączenie głośnika do ostatnio używanego urządzenia i natychmiastowe odtwarzanie ostatniego otworu, który słyszał użytkownik. Idąc dalej, przycisk połączenia otrzyma aktualizacje pozwalające dodać więcej funkcjonalności głośnikowi.

Beoplay A1 będzie dostępny w wykończeniu kolorystycznym natural i moss green. Wzornictwo jest dziełem Cecilie Manz, wielokrotnie nagradznej duńskiej projektantki. Wśród jej prac znajdują się meble, biżuteria, lampy i rzeźby, a także wcześniejsze modele B&O Play jak Beoplay A2 (2014) i Beolit 15 (2015).

[zdjęcie głośnika Bluetooth Beoplay A1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl