Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ADL - Stratos, wielofunkcyjny przetwornik i przedwzmacniacz (14.04.2016)

Na nasz rynek wszedł ADL Stratos, anonsowany jako następca ADL GT40, ale o większej funkcjonalności i lepszej jakości niż ten starszy model. Stratos spełnia funkcję konwertera CA, konwertera AC, przedwzmacniacza, przedwzmacniacza gramofonowego oraz wzmacniacza słuchawkowego. Marka ADL należy do firmy Furutech. Cena modelu Stratos (dystrybucja MIP) to 4.500zł.

Stratos ma niedużą, przenośną obudowę i korzysta z zewnętrznego zasilacza. Możliwe są dwa warianty zasilania. Korzystając z napięcia 5V DC z portu USB zasila się tylko odbiornik USB i wyjście optyczne. Natomiast zewnętrzny zasilacz impulsowy 15V/DC (800mA, 12W) dostarcza mocy potrzebnej do pełnej funkcjonalności i jakości sygnału. Obudowę wykonano z najwyższej jakości aluminium. Zastosowano pozłacane złącza RCA izolowane teflonem.

Urządzenie ma dwa wejścia analogowe, liniowe RCA L/R oraz gramofonowe RCA L/R z przełącznikiem dla wkładek MM/MC.

Sygnał cyfrowy można podać na wejścia SPDIF, koncentryczne RCA oraz optyczne (rozdzielczość sygnału do 24bity/192kHz). Oprócz tego jest też gniazdo USB, które może pracować zarówno jako wejście jak i jako wyjście. USB Stratosa jako wejście obsługuje pliki DSD (2.8M oraz 5.6M) oraz PCM (32bity/192kHz).

Analogowe wyjścia liniowe są zarówno w postaci niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR. Dostępne jest wyjście słuchawkowe zarówno w postaci niesymetrycznej (gniazdo jack) jak i symetrycznej. Wzmacniacz słuchawkowy oparty na układzie TI TPA6120A2 ma dużą moc i może wsterować praktycznie dowolne słuchawki.

Do dyspozycji są też wyjścia cyfrowe. Przez USB można przesłać do komputera sygnał o maksymalnej rozdzielczości 24bity/192kHz. Stratos ma wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy, dzięki czemu na wyjście cyfrowe można przesłać sygnał z wejść analogowych. Natomiast wyjście optyczne S/PDIF działa tylko w przypadku wykorzystania USB jako źródła sygnału.

Zastosowano przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9018K2M SABRE32 Reference Stereo DAC wspierający formaty 32bity/192kHz i DSD (2.8M/5.6M). Układ Sabre-2M jest wysokiej klasy przetwornikiem 32-bitowym, dwukanałowym, zaprojektowanym dla przedwzmacniaczy audio, odbiorników A/V oraz profesjonalnych aplikacji takich jak systemy nagraniowe, miksery czy cyfrowe systemy studyjne. Układ został wyposażony w wiele patentów ESS m.in. 32bit Hyperstream oraz eliminator jittera. Kontroler USB VIA VT1736 wspiera częstotliwości próbkowania: 44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz. W sekcjach Line, ADC i DAC zastosowano wzmacniacze operacyjne NJM5532.

Konwerter analogowo-cyfrowy Stratosa został wyposażony w układ CS5340 dla wysokiej rozdzielczości nagrań z użyciem analogowych wejść. Przełącznik tłumienia nagrywania daje możliwość dostosowania sygnału wejściowego do urządzenia (0dB, 6dB lub 12dB). Na wyposażeniu jest oprócz tego funkcja informowania za pomocą diody gdy poziom sygnału wejściowego uniemożliwia poprawne działanie.

Oprócz tego zapewniona jest obsługa ASIO (Windows) i obsługa Plug-n-Play (MAC).

Dane techniczne ADL Stratos:

[zdjęcie przetwornika/przedwzmacniacza ADL Stratos]
[zdjęcie przetwornika/przedwzmacniacza ADL Stratos - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl