Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KBL SOUND - listwa sieciowa Reference Power Distributor (RPD-5, RPD-6) (31.03.2016)

Firma KBL Sound poinformowała o nowej wersji listwy zasilającej Reference Power Distributor. Jest ona dostępna w dwóch wariantach. Oprócz oferowanej wcześniej wersji na 5 urządzeń dołączyła listwa z 6 gniazdami. Ceny detaliczne to 10.999 złotych za RPD-5 oraz 12.999 złotych za RPD-6.

Jak podaje KBL Sound nowa referencyjna listwa sieciowa to jeden z najbardziej technologicznie zaawansowanych produktów tego typu, nie tylko na polskim rynku. Wykorzystano najlepsze dostępne komponenty i materiały. Obudowa listwy powstaje przez wielogodzinne obrabianie na maszynach CNC litego bloku duraluminium. W efekcie zostaje uzyskana komora o bardzo grubych ścianach - nawet do 35mm. Zapewnia to bardzo dobre ekranowanie, stabilność oraz pochłanianie rezonansów zewnętrznych i wewnętrznych. Zastosowano najlepsze gniazda sieciowe Furutech FT-SDS. Według KBL Sound prawdopodobnie nie są one stosowane w żadnej innej listwie na świecie ze względu na koszty. Gniazda te są montowane do podłoża dla jak największego zintegrowania z obudową. Nowej generacji gniazdko IEC Furutech Fi-06 ma elementy stykowe pokryte 24k złotem. Przewody łączące wykonane są z ultra czystej miedzi monokrystalicznej OCC, traktowanej kriogenicznie dla lepszej integracji molekularnej. Jak podkreśla producent przewody wychodzą z gniazdka wejściowego do wszystkich gniazd równolegle, a nie szeregowo, tzn. do każdego z nich prąd płynie bezpośrednio z kabla zasilającego. Wszystkie elementy w listwie KBL Sound są pasywne, nie umieszczono w niej żadnych filtrów. Inaczej niż w kondycjonerach, Reference Power Distributor swój wpływ na jakość dźwięku opiera na samej jakości rozwiązań inżynieryjnych i komponentów.

Oprócz nowego gniazdka IEC i okablowania, kolejnym nowym elementem jest podstawa dedykowana do obu wersji listew RPD-5 i RPD-6. Powstaje ona z jednego, litego kawałka wyselekcjonowanego gatunku drewna o dużej gęstości włókien i jak najwyższym współczynniku tłumienia drgań. Jest impregnowana specjalnym preparatem olejowym o właściwościach antystatycznych. Podstawa ma zapewnić listwie niezakłóconą pracę dzięki mechanicznej izolacji od rezonansów podłoża, a także dzięki dystansowaniu jej od ładunków statycznych gromadzących się przy powierzchni podłogi.

Szczególnie polecane jest stosowanie listwy z kablami zasilającymi KBL Sound, jak Himalaya czy Red Eye Ultimate, co nie ogranicza możliwości zastosowania innych kabli sieciowych.

Dane techniczne listwy KBL Sound RPD:

[zdjęcie listwy KBL Sound RPD-6]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl