Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ADVANCE ACOUSTIC - X-i125, wzmacniacz zintegrowany z wejściami cyfrowymi (25.03.2016)

Nowy wzmacniacz Advance Acoustic X-i125 to udoskonalona wersja znanego od 2014 roku modelu X-i120. Tak jak poprzednik jest to bogato wyposażony wzmacniacz zintegrowany z sekcją cyfrową i wskaźnikami wychyłowymi. Wzmacniacze X-i125 są już dostępne w Polsce w cenie 5.850zł.

W porównaniu z X-i120 dopracowano szczegóły konstrukcji wewnętrznej i wykończenia zewnętrznego. Końcówki mocy podzielono na dwie osobne sekcje, które zasilane są z dwóch wydajnych transformatorów toroidalnych. Solidne terminale umożliwiają podłączenie dwóch par głośników.

Sekcja przedwzmacniacza jest wyposażona w regulację barwy (+/- 10dB) i regulację równowagi kanałów. Do obsługi źródeł analogowych służy 7 wejść liniowych i jednao gramofonowe MM. Dla źródeł cyfrowych zainstalowano dwa wejścia koncentryczne, jedno optyczne oraz wejścia USB typu A i B. X-i125 został też wyposażony w specjalne gniazdo, do którego opcjonalnie można podłączyć moduł Bluetooth X-FTB 01 z obsługą APTX-AAC.

Sekcja cyfrowa wykorzystuje odbiornik cyfrowy AK4113 oraz przetwornik WolfsonWM8740 obsługujący sygnał 24bity-192kHz.

Dodatkowe gniazda PRE OUT oraz AMP IN pozwalają na osobne wykorzystanie końcówki mocy lub przedwzmacniacza. Jest też wyjście REC OUT i wyjście na subwoofer.

Wyświetlacz alfanumeryczny na przednim panelu pokazuje informacje o pracy wzmacniacza. Wyboru i regulacji dokonuje się za pośrednictwem centralnego, multifunkcyjnego pokrętła. Pojedyncza dioda informuje o aktywnym trybie High Bias. W trybie High Bias podniesiony jest prąd spoczynkowy, dzięki czemu mniejsze sygnały są wzmacniane w klasie A. Advance Acoustic od kilku lat często stosuje to rozwiązanie.

Dane techniczne Advance Acoustic X-i125:

[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic X-i125]
[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic X-i125 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl