Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - przedwzmacniacz audio-wideo MX122 (14.03.2016)

Na nasz rynek wszedł nowy przedwzmacniacz audio-wideo McIntosh MX122. Ma on bardzo bogate możliwości połączeniowe, duże możliwości funkcjonalne i zachowuje tradycyjną, firmową stylistykę wzornictwa. Jego cena wynosi (dystrybucja Hi-Fi Club) 32.500 złotych.

Oprócz dwukanałowego stereo MX122 pracuje też z różnymi kombinacjami wielokanałowymi jak 11.2 (7.2.4), 7.1, 5.1. Obsługuiwane są popularne formaty dźwięku jak choćby Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio i starsze warianty Dolby/dts, a także obiektowe audio 3D Dolby Atmos. Będzie też możliiwość aktualizacji z instalacją obsługi DTS:X oraz Auro-3D.

Dla sygnału wizyjnego MX122 zapewnia kompatybilność z 4K Ultra HD i pozwala też na skalowanie do tej rozdzielczości z gdy sygnał źródłowy ma skromniejsze parametry. Zapewniona jest też obsługa wideo 3D. Wszystkie wejścia i wyjścia HDMI są zgodne z HDCP 2.2 wspierają HDR (High Dynamic Range), kolor 4:4:4 color, Rec. 2020 oraz 3D wideo pass-through.

MX122 ma bogaty zestaw wejść i wyjść analogowych audio. Są one dostępne zarówno w postaci symetrycznej XLR, jak i niesymetrycznej RCA. W tym zestawie jest też wejście gramofonowe MM. Dla cyfrowych sygnałów audio są wejścia optyczne Toslink i koncentryczne RCA.

Układy audio pozwalają na pracę z cyfrowymi sygnałami PCM do 24-bitów/192kHz. Każdy kanał audio ma swój własny 32-bitowy układ do konwersji cyfrowo-analogowej.

Oprócz tego można też podłączyć MX122 do sieci lokalnej (Ethernet lub Wi-Fi), a także skorzystać z gniazda USB do podłączenia zewnętrznych pamięci Flash. Zarówno poprzez sieć jaki przez USB można otwarzać pliki DSD64. Na wyposażeniu jest też Bluetooth. Mozliwa jest obsługa AirPlay, serwisów Pandora, SiriusXM i Spotify, a vTuner pozwala na korzystanie z tysięcy internetowych stacji radiowych.

Dla sygnałów wideo zainstalowano 7 wejść HDMI, wejścia komponentowe i kompozytowe. Wyjścia wideo są w postaci HDMI, komponentowego i kompozytowego.

MX122 ma też możliwość pracy wielostrefowej. Do drugiej strefy można przekazać zarówno sygnał audio jak i wideo, a do strefy trzeciej tylko sygnał audio.

System Audyssey MultEQ XT32 pozwala na kalibrację dopasowującą do akustyki pomieszczenia. W zestawie załączany jest mikrofon pomiarowy. Na wyposażeniu są też Audyssey Dynamic EQ, Dynamic Volume, DSX. MX122 ma wejścia/wyjścia wyzwalaczy i sygnałów danych sterujących. Możliwe jest korzystanie ze sterowania innych firm (przez RS232, Web IP, wejście IR). Oprócz regulacji barwy tonów niskich i wysokich jest też 9-pasmowy korektor graficzny.

Dane techniczne przedwzmacniacza McIntosh MX122:

[zdjęcie przedwzmacniacza AV MX122]
[zdjęcie przedwzmacniacza AV MX122 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl