Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PENAUDIO - fińskie kolumny w dystrybucji Galerii Audio (14.03.2016)

Fińska manufaktura Penaudio ma nowego dystrybutora, którym została Galeria Audio. Kolumny są już dostępne w Polsce.

Oferta Penaudio zawiera dwie serie. W skład podstawowej serii wchodzą monitory Rebel, moniotry Rebel 2 (cena 6.500 złotych), 2.5-drożne podłogówki Rebel Three (cena 11.900 złotych) oraz trójdrożne podłogówki Rebel Four.

Serię High-End zaczyna monitor Charisma. Następne są monitory Cenya (cena 12.900 złotych) i Cenya Signature. Kolejne kolumny to już zestawy podłogowe, 2.5 drożna Sara S (cena 21.900 złotych) i jej ulepszona wersja Sara S Signature (cena 29.900 złotych). Najwyższe modele to trójdrożne podłogówki: Sinfonieta i flagowy model Sinfonia.

Firma oferuje do swoich monitorów bogatą gamę podstawek. Ofertę uzupełniają zestawy centralne (Rebel Center, Cenya Center), subwoofer Charm i zestawy naścienne (Rebel Sat, Charisma Sat).

Kolumny Penaudio opierają się głównie na głośnikach Seas i Wavecor. Obudowy są budowane ze sklejki i MDF. W większości przypadków obudowy mają wąską ściankę przednią i w razie potrzeby większe głośniki basowe są umieszczne na bocznych ściankach.

Kolumny oferowane są w bogatej gamie naturalnych oklein oraz lakierów, między innymi palisander, czarny lub biały lakier fortepianowy, jesion barwiony na czarno, dąb.

Założycielem firmy jest Sami Penttila. W firmowej autoprezentacji podkreślone są tradycje muzyczne rodziny Samiego i jego kontakt z naturalnym dźwiękiem od dzieciństwa. Wady słyszane we wszystkich sprawdzanych głośnikach skłoniły Penttilę do stworzenia własnych kolumn. Już pierwszy eksperyment brzmiał lepiej niż to co Penttila słyszał w sklepach i tak narodził się pomysł na Penaudio. Zgodnie z firmowymi założeniami kolumny Penaudio mają nie tylko zapewniać czystość brzmienia będącą podstawą jakości dźwięku, ale też pójść dalej i zapewniać by brzmienie było naturalne. Kolumny Penaudio korzystają z nordyckich tradycji stolarskich i najnowocześniejszych technik pracy w drewnie. Nad wykończenim kolumn czuwa stolarz Petri Polso. Ponieważ kolumny są bardzo trwałe, obudowa ma przetrwać próbę czasu zarówno pod względem fizycznym jak i estetycznym.

[zdjęcie kolumn Penaudio Cenya]
[zdjęcie kolumn Penaudio Sara S Signature]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl