Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LEEMA ACOUSTICS - Libra, przedwzmacniacz i przetwornik cyfrowo-analogowy (12.03.2016)

Na polskim rynku pojawił się nowy model walijskiej firmy Leema Acoustics. Urządzenie o nazwie Libra jest połączeniem przedwzmacniacza oraz przetwornika cyfrowo-analogowego i należy do serii Constelation. Cena wynosi (dystrybucja Galeria Audio) 6.000 funtów.

Na wyposażeniu są trzy wejścia optyczne i trzy wejścia koncentryczne - wszystkie zdolne do obsługi PCM 24 bity, 192kHz. Do współpracy ze źródłami wyposażonymi w profesjonalne wyjścia cyfrowe są też dwa wejścia AES/EBU XLR. Oprócz wymienionych standardowych wejść są też dwa wejścia I2S w postaci gniazd RJ45. Przyporządkowanie styków na jednym wejściu I2S jest w pełni programowalne co ułatwia podłączenie różnych źródeł I2S.

Wejście USB pozwala na podłączenie komputerów z Windows (sterownik jest załączony), Linuxem oraz komputerów Macintosh. Interfejs jest asynchroniczny, dzięki czemu Libra precyzyjnie kontroluje dane z komputera i zapewnia niski poziom jittera. Wejście USB jest w pełni izolowane galwanicznie.

Dzięki wprowadzonym już po premierze udoskonaleniom Libra obsługuje DSD64, DSD128, DXD, PCM 384kHz na wejściach USB i I2S. DSD64 jest też wspierane na wejściach SPDIF (koncentryczne i optyczne) oraz na wejściach AES/EBU.

Libra ma także interfejs Bluetooth.

Libra wykorzystuje do konwersji cyfrowo-analogowej nowo opracowane, w pełni zrównoważone moduły dual-mono Quattro Infinity. Moduły te pozwalają na wybór pasma filtrów wyjściowych. Oprócz tego są one wymienne, co pozwala na instalację udoskonalonych modułów w przyszłości.

Dla sygnałów analogowych są trzy wejścia. Każde wejście jest w postaci zarówno niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR - użytkownik wybiera rodzaj aktywnego wejścia przyciskiem. Cały tor sygnału jest symetryczny, zarówno w dziedzinie analgowej jak i cyfrowej.

Wyjścia analogowe są dostępne zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. Można wybrać tryb pracy ze stałym poziomem wyjściowym lub ze zmiennym poziomem i skorzystać z analogowej regulacji głośności.

Oprócz tego na wyposażeniu jest wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy. Gniazdo słuchawkowe jest w postaci mini-jack 3,5mm. Wyjście przeznaczone jest dla słuchawek o impedancji od 32Ω w górę.

Obudowa bazuje na takim samym projekcie jak w modelach Tucana i Antila. Libra może sterować wzmacniaczami Leema Acoustics korzystając z połączenia LIPS. Jedno z analogowych wejść Libry można skonfigurować do pracy w kinie domowym (jednostkowe wzmocnienie).

Wymiary urządzenia (SWG) to 440 * 110 * 320 mm, a jego masa jest równa 15 kg.

[zdjęcie przetwornika/przedwzmacniacza Leema Acoustics Libra]
[zdjęcie przetwornika/przedwzmacniacza Leema Acoustics Libra - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl