Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - Encore 225, wzmacniacz z odtwarzaczem płyt i plików (8.03.2016)

Na polski rynek wchodzi Musical Fidelity Encore 225, czyli połączenie wzmacniacza z odtwarzaczem płyt i odtwarzaczem plików. Cena tego urządzenia (dystrybucja Rafko) to 25.595 złotych.

Encore 225 może obsługiwać bardzo dużą paletę źródeł. Wbudowany odtwarzacz CD pozwala na odtwarzanie płyt i ich ripowanie. Zainstalowany wewnątrz dysk 1TB pozwala na przechowywanie muzyki z około 2.500 płyt CD. Istnieje możliwość zainstalowania większego dysku. Korzystając z gniazda Ethernet można się podłączyć do sieci lokalnej i korzystać z serwisów strumieniowych (Tidal, Spotify), czy odtwarzać pliki z dysku sieciowego NAS UPnP (FLAC, WAV, MP3 i inne). Na wyposażeniu są też wejścia USB, klasyczne wejścia cyfrowe (dwa koncentryczne i dwa optyczne) oraz trzy wejścia liniowe dla sygnałów analogowych.

Oprócz terminali głośnikowych Encore 225 ma też wyjścia cyfrowe i analogowe. Do dyspozycji jest wyjście słuchawkowe, wyjście liniowe o stałym poziomie, wyjście liniowe o zmiennym poziomie, wyjście cyfrowe optyczne i wyjście cyfrowe koncentryczne.

Encore 225 pod względem konstrukcyjnym opiera się na rozwiązaniach z innych modeli Musical Fidelity. Końcówki mocy zapożyczone zostały z modelu M6si. Inne bloki też generalnie pochodzą z serii M6s lub MX. Zastosowano przetwornik 384kHz/32-bity.

Całością zarządza zintegrowany komputer wyposażony w dwurdzeniowy, 64-bitowy procesor Intel oraz 2GB pamięci RAM. System operacyjny oparty o Linuxa pozwala na ciągłe aktualizowanie wzbogacanie funkcjonalności oprogramowania.

Encore może być obsługiwany na różne sposoby. Do dyspozycji jest klasyczny pilot, zestaw przycisków i pokręteł na przedniej ściance, a oprócz tego dostępne są aplikacje do smartfonów/tabletów Android/iOS. Kolorowy wyświetlacz na płycie czołowej poazuje informacje o pracy urządzenia.

Dane techniczne Encore 225:

[zdjęcie Musical Fidelity Encore 225]
[zdjęcie Musical Fidelity Encore 225 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl