Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TANNOY - kolumny serii Dimension (6.04.2001)

Dimension to najnowsza seria kolumn szkockiej firmy Tannoy. Zestawy tej serii wykorzystują głośnik Dual Concentric. Membrana skecji niskotonowej jest wyprodukowana z mieszanimy różnych włókien o specjalnie dobranym składzie, tak by uzyskać lekką i sztywną strukturę. Górną część pasma, aż do częstotliwości 54 kHz odtwarza głośnik superwysokotonowy.

Obudowa ma trapezoidalny przekrój, co redukuje fale stojące. Wykonana ze sklejki skrzynka ma wewnątrz wzmacniające wręgi. Nowatorska jest konstrukcja terminala, który oprócz możliwości podłączenia bi-wire ma też dodatkowy zacisk do uziemienia kosza głośnika. Służy to zmniejszeniu transmisji zakłóceń radiowych, które mogą być zbierane przez głośnik i transmitowane do wzmacniacza.

Pierwszy model serii Dimension to TD12 w cenie 6.500 GBP. Jeszcze w kwietniu serię ma uzupełnić model TD10 (5.000 GBP), kolejny TD8 (4.000) spodziewany jest nieco później, a jeszcze w połowie roku pojawić ma się subwoofer i głośnik centralny.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl