Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MYRYAD - Z40, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz (4.03.2016)

Na nasz rynek wchodzi wzmacniacz słuchawkowy Z40 z brytyjskiej firmy Myryad. Z40 jest w stanie wysterować wszystkie rodzaje słuchawek (oprócz elektrostatycznych) o impedancji od 32Ω do 600Ω na dowolnych poziomach głośności. Urządzenie kosztuje na naszym rynku 2.499 złotych.

Z40 należy do serii Z Mini. Urządzenia Z Mini mają szerokość równą połowie szerokości typowych urządzeń. Z40 dostępny jest w wykończeniu czarnym i srebrnym. Na wyposażeniu jest pilot zdalnego sterowania. Połączenie Myryad Smart My-Link pozwala na wspólne zarządzanie innymi produktami marki Myryad.

Z40 ma cztery wejścia liniowe RCA, dwa wyjścia słuchawkowe jack 1/4 cala (w zestawie dostarczane są przejściówki na mini-jack 3,5mm) oraz wyjście przedwzmacniacza RCA (o regulowanym poziomie). Dzięki temu Z40 jest też w pełni funkcjonalnym przedwzmacniaczem dla źródeł liniowych.

Do dyspozycji są dwie nastawy wzmocnienia aby dopasować się do słuchawek o różnej czułości.

Według producenta słuchawki to w istocie małe głośniki, które potrzebują wzmacniacza mocy o niskiej mocy wyjściowej. Tak więc w Z40 zastosowano obwody dyskretne oparte na rozwiązaniach ze wzmacniacza stereo Z240 - zaadaptowane do specyficznych potrzeb słuchawek. Układy elektroniczne Z40 wykorzystują firmową topologię Myryada o nazwie DC5 (Double Complementary Cross-Coupled Cascoded Current feedback). W tym przypadku układ skonfigurowano do pracy w klasie A.

Dużo uwagi poświęcono zasilaniu. Transformator został zaprojektowany indywidualnie i jest ekranowany przy pomocy stalowej obudowy. Zastosowano szybkie diody Schottky'ego w prostowniku oraz audiofilskie kondensatory Nichicona. Dla układów wejściowych pracuje specjalny niskoszumny i niskoimpedancyjny zasilacz stabilizowany.

Z40 nie korzysta z kondensatorów sprzęgających w torze sygnału. Układ DC servo minimalizuje składową stałą na wyjściu. Oprócz tego ręcznie ustawiany układ do równoważania prądów pracuje na wejściu tak aby prąd stały nie wpływał do regulacji głośności. Głośność jest regulowana przy pomocy zmotoryzowanego potencjometru.

Przełącznik źródeł pracuje na przekaźnikach podobnie jak w sprzęcie z serii Myryad MX.

Dane techniczne wzmacniacza słuchawkowego Myryad Z40:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Myryad Z40]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Myryad Z40 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl