Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUXMAN - DA-250, przetwornik, przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy (3.03.2016)

Na nasz rynek wszedł Luxman DA-250 będący połączeniem przetwornika cyfrowo-analogowego, przedwzmaniacza oraz wzmacniacza słuchawkowego. Jest to następca modelu DA-200, który był wprowadzony na rynek w roku 2010. Ogólna koncepcja i wygląd zewnętrzny są podobne jak u poprzednika, ale konstrukcja układów wewnętrznych jest gruntownie zmieniona. Dodano też nowe funkcjonalności. Jak podkreśla producent przy projektowaniu DA-250 w bardzo dużym stopniu uwzględniono sugestie użytkowników DA-200, co było tym łatwiejsze, że wielu pracowników Luxmana było posiadaczami tego urządzenia. Cena DA-250 wynosi 12.600 złotych.

Dla sygnałów cyfrowych DA-250 ma wejście USB do połączenia z komuterem (PCM do 192kHz/32bity oraz DSD 2.8MHz i 5.6MHz), a także trzy wejścia S/PDIF obsługujące sygnały PCM do 192kHz/24bity (jedno koncentryczne RCA i dwa optyczne Toslink).

Na wyposażeniu jest wejście RCA dla sygnałów analogowych. Sygnały analogowe są konwertowane na postać cyfrową przez wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy.

W stosunku do poprzednika przeprojektowano układy cyfrowe, poszerzono zakres obsługiwanych sygnałów PCM i dodano obsługę DSD. Zastosowano układ Texas Instruments PCM1795 z 32-bitowym filtrem cyfrowym. Sygnały cyfrowe są konwertowane do częstotliwości/rozdzielczości 352.8k lub 384kHz/32 bity. Do dyspozycji są dwa różne rodzaje filtrów (32-bitowe cyfrowe dla PCM i analogowe filtry FIR dla DSD). Dla obniżenia poziomu jittera zastosowano dokładne zegary, osobne dla częstoltiwości 44.1kHz oraz 48kHz.

Wyjścia cyfrowe to koncentryczne RCA oraz optyczne Toslink.

Do dyspozycji są wyjścia analogowe w postaci symetrycznej XLR (Neutrik) i niesymetrycznej RCA (złocone). Poziom sygnału wyjściowego może być stały lub zmienny, zależnie od wyboru użytkownika. Oprócz tego można też odwrócić fazę na wyjściach liniowych.

Zastosowano znane z droższych modeli firmowe rozwiązanie do regulacji głośności pod nazwą LECUA (Luxman Electric Controlled Ultimate Attenuator). Regulator ten jest stosowany zarówno dla wzmacniacza słuchawkowego jak i wyjść liniowych. Pracuje on w dziedzinie analogowej i eliminuje potencjometry z toru sygnału zapewniając przy tym wysoki odstep sygnał/szum, niskie zniekształcenia, niezmienną charakterystykę częstotliwościową, dobrą równowagę kanałów i bardzo mały przesłuch między kanałami.

Znacznie poważniej niż u poprzednika potraktowano wzmacniacz słuchawkowy. Bufor wyjściowy na elementach dyskretnych zwiększył moc i poprawił możliwości dobrej współpracy z różnymi słuchawkami.

Zastosowano duży transformator, duże pojemności kondensatorów w zasialczu oraz osobne stabilizatory dla różnych układów.

Wraz z DA-250 dostarczany jest nieduży pilot zdalnego sterowania. Status urządzenia pokazywany jest na wyświetlaczu LED o regulowanej jasności. Do odtwarzania muzyki z komputera można wykorzystać firmowe oprogramowanie LUXMAN Audio Player obsługujące pliki FLAC / ALAC / WAV / AIFF.

Dane techniczne DA-250:

[zdjęcie Luxman DA-250]
[zdjęcie Luxman DA-250 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl