Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AURALIC - odtwarzacz strumieniowy Aries Mini (29.02.2016)

Na nasz rynek wszedł bezprzewodowy odtwarzacz strumieniowy Auralic Aries Mini. Urządzenie jest dostępne w kolorach białym i czarnym, a jego cena (dystrybucja MIP) wynosi 2.249 złotych.

Firma Auralic wykorzystała rozwiązania ze swoich droższych urządzeń zaaplikowane w tańszym Aries Mini, aby ten model znalazł się w zasięgu klientów dysponujących mniejszym budżetem. Model Mini wykorzystuje większość możliwości oprogramowania i sprzętu pochodzących ze szczytowego Aries'a.

Aries Mini to bezprzewodowy odtwarzacz strumieniowy przeznaczony do podłączenia do istniejącego systemu audio. Do dyspozycji jest wyjście analogowe RCA, a także wyjścia cyfrowe. Wyjście USB może pracować z kompatybilnymi konwerterami CA (czyli konwerterami nie wymagającymi sterownika do pracy z MacOS). Wyjścia cyfrowe optyczne i koncentryczne obsługują częstotliwości próbkowania od 44,1kHz do 192kHz.

Odtwarzacz obsługuje sygnały transmitowane bezprzewodowo przez lokalną sieć Wi-Fi. Można go też podłączyć do sieci przewodowo przez gniazdo Ethernet. Wewnątrz jest gniazdo i miejsce na podłączenie opcjonalnego dysku twardego 2,5 cala do przechowywania muzyki. Można też podłączyć zewnętrzny dysk/pamięć przez USB. Oprócz tego obsługiwana jest transmisja Bluetooth, a także strumieniowanie z takich źródeł jak Tidal, Qobuz, WiMP, vTuner Internet Radio, AirPlay i Songcast.

Aries Mini jest oparty na zastrzeżonej przez Auralic platformie sprzętowej Tesla. Moc obliczeniowa 25.000 MIP pozwala na dekodowanie szerokiej gamy formatów audio. Zastosowano czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A9 pracujący z częstotliwością 1GHz wraz z pamięcią 512MB DDR3 oraz pamięcią masową 4GB. Zastosowano układ konwertera CA ESS Sabre ES9018K2M.

Lista obsługiwanych typów plików obejmuje: AAC, AIF, ALAC, APE, DIF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV oraz WMA. Obsługiwane są sygnały PCM 44.1kHz - 384kHz (16-32 bity) oraz sygnały DSD (DSD64, DSD128, DSD256).

Dostęp do muzyki zapisanej na komputerze (PC / Mac) lub dysku sieciowym NAS czy innych miejscach zapewnia aplikacja Auralica - DS Lightning. Oferuje one wskazówki instalacyjne na iPadzie/iPhonie. Wkrótce będzie również dostępna aplikacja na systemy Windows, Android oraz Linux. Aplikacja obsługuje także Songcast, usługę dystrybucji muzyki, który pozwala użytkownikom na mapowanie dźwięku z komputera do dowolnego innego systemu oraz strumieniowego dźwięku chociażby przez AirPlay.

Producent zapewnia bezpłatne, automatyczne aktualizacje oprogramowania, które rozszerzają możliwości funkcjonalne, a mogą też wpływać na polepszenie jakości dźwięku czy prostszą obsługę.

Wymiary (SWG) to 13,5 * 13,5 * 2,8 cm, a masa jest równa 0,5 kg. W komplecie załączany jest zewnętrzny zasilacz.

[zdjęcie odtwarzacza Auralic Aries Mini]
[zdjęcie odtwarzacza Auralic Aries Mini - tylna ścianka i wnętrze]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl