Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARROT - bezprzewodowe słuchawki Zik 3 (4.02.2016)

Na nasz rynek wchodzi nowa wersja bezprzewodowych słuchawek Zik firmy Parrot. Wprowadzono zmiany dotyczące wzornictwa, gamy kolorystycznej, a także zmiany natury technicznej. Cena Zik 3 wynosi 1.499 złotych.

Producent podkreśla wysiłek włożony w dopracowanie wzornictwa. Do wykończenia stosowana jest tekstura imitująca skórę krokodyla lub skóra licowa. Niektóre wersje mają też dekoracyjne przeszycia. Słuchawki dostępne są w różnych kolorach (czarnym, brązowym, szmaragdowej zieleni, czerwonym, kremowym). Konstrukcja słuchawek została zmodyfikowana i Zik 3 posiadają większy pałąk dla poprawy komfortu użytkowników.

Słuchawki są kompatybilne ze wszystkimi markami telefonów komórkowych dostępnymi na rynku. Obsługują sygnały audio przesyłane przez Bluetooth, mogą się łączyć z pomoca technologii NFC. Można też skorzystać z połączenia kablowego 3-stykowym kablem mini-jack.

Zik 3 mają dotykowy panel sterowania obejmujący powierzchnię prawej słuchawki co pozwala na intuicyjne sterowanie podstawowymi funkcjami słuchawek. Przesuwając palec pionowo po powierzchni słuchawki regulujemy głośność. Podczas słuchania muzyki, poziome przesunięcie palcem włączy następny lub poprzedni utwór, a pojedyncze dotknięcie wstrzyma odtwarzanie. Dzięki zainstalowanemu czujnikowi zsunięcie słuchawek z głowy wstrzyma odtwarzanie muzyki. Ponowne ich włożenie wznowi odtwarzanie.

Słuchawki wykorzystują technologię adaptacyjnego tłumienia hałasu. Mikrofony zamontowane w słuchawkach wychwytują dźwięki z otoczenia i w oparciu o odpowiedni algorytm tworzone są przeciwne fale akustyczne, dzięki czemu następuje redukcja hałas do 30 decybeli. Funkcją adaptacyjnego tłumienia hałasu można sterować manualnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji lub można pozwolić jej na automatyczne dostosowanie się do dźwięków z otoczenia. Na wyposażeniu są też inne funkcje z obróbką dźwięku. Funkcja Street Mode wykorzystuje opatentowany algorytm do kompensacji izolacji wynikającą z budowy słuchawki, przepuszczając część dźwięków z otoczenia. Ten algorytm eliminuje również efekt okluzji powszechnie występujący w zamkniętych słuchawkach. Na przykład podczas rozmowy telefonicznej, funkcja ta pozwala na naturalne odbieranie własnego głosu. Słuchawki Parrot Zik 3 są kompatybilne z technologią Voice HD oferowaną przez najnowsze smartfony i zapewniają naturalną jakość głosu podczas rozmów telefonicznych.

Parrot Zik3 mają baterię litowo-jonową 830mAh. Mogą być ładowane bezprzewodowo za pomocą ładowarki Qi Standard Wireless (sprzedawanej osobno). Czas ładowania wynosi 2 godziny dla 18 godzin pracy. Natomiast po podłączeniu przez USB, można słuchać muzyki w jakości Hi-Fi podczas ładowania zestawu słuchawkowego.

Dedykowana aplikacja Parrot Zik, dostępna na smartfony i tablety, jest już kompatybilna z Apple Watch i Android Wear. Pozwala ona na dostosowanie słuchawek do własnych gustów muzycznych oraz na słuchanie muzyki dostrojonej przez profesjonalistów.

[zdjęcie słuchawek Parrot Zik 3]
[zdjęcie słuchawek Parrot Zik 3 - rozłożone na płasko]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl