Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CHORD ELECTRONICS - DAVE, zaawansowany przetwornik CA (2.02.2016)

Na nasz rynek wchodzi nowy przetwornik cyfrowo-analogowy Chord Electronics DAVE. Cena wytwarzanego ręcznie w Kent urządzenia to 47.990 złotych (dystrybucja Voice).

DAVE ma na wyposażeniu zestaw wejść cyfrowych i regulację głośności zrealizowaną w dziedzinie cyfrowej. Dla źródeł cyfrowych DAVE spełnia więc rolę przedwzmacniacza. Dostępny jest tryb pracy DAC Mode ze stałym poziomem wyjściowym bez regulacji głośności. Na wyposażeniu jest też wzmacniacz słuchawkowy (gniazdo wyjściowe jack 1/4 cala). Podłączenie słuchawek powoduje wyciszenie sygnału na głównych wyjściach.

Jak podaje producent, DAVE to najbardziej zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy w historii marki Chord Electronics. Zastosowano najnowsze rozwiązania dotyczące konwersji cyfrowo-analogowej oraz firmowe techniki, które nie były wcześniej stosowane. Kluczowym elementem DAVE'a jest układ FPGA (Field Programmable Gate Array) oferujących ponad dziesięć razy większą pojemność kodu aniżeli poprzednia generacja. Zastosowano wersję LX75 układu Spartan-6. Jak podaje producent niezwyła wydajność tego FPGA umożliwiła poprawę timingu oraz zbudowanie najlepszego znanego modułu kształtowania szumu.

DAVE ma następujące wejścia cyfrowe:
- USB typ-B .... 44kHz-768kHz-DXD, Quad DSD
- 2 x Toslink .... 44kHz-192kHz
- 1 x AES/EBU .... 44kHz-192 kHz
- 4 x koncentryczne BNC .... 44 kHz-384 kHz
Na wejściach BNC dostępny jest tryb dual-data, gdzie pojedyncze gniazdo służy do przesyłu danych jednego kanału i dwa gniazda są sparowane.

Na wyposażeniu są też dwa ultraszybkie cyfrowe wyjścia koncentryczne BNC obsługujące 768 kHz w trybie dual-data. Są one przeznaczone do pracy z urządzeniami Chord Electronics mającym pojawić się w przyszłości.

Wyjścia analogowe są dostępne w postaci niesymetrycznej RCA oraz symetrycznej XLR. Obydwa wyjścia są stale aktywne. DAVE jest w stanie dobrze wysterować długie kable i niskie impedancje obciążenia, nawet do 50Ω.

Dane techniczne przetowrika Chord Electronics DAVE:

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Chord Electronics DAVE]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Chord Electronics DAVE - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl