Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUMIN - U1, odtwarzacz plików bez przetwornika (30.01.2016)

U1 to nowy odtwarzacz plików marki Lumin. Jest to urządzenie spełniające funkcję transportu, nie ma wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego. U1 będzie dostępny od lutego 2016, a jego cena to 29.990 zł (dystrybucja Moje Audio).

Jak podaje producent, U1 powstał pod wpływem sugestii użytkowników będących posiadaczami wysokiej klasy konwerterów CA. Jako punkt wyjściowy do opracowania U1 posłużyły najlepsze elementy flagowego odtwarzacza S1, a następnie rozwinięto konstrukcję skupiając uwagę na przetwarzaniu cyfrowym i układach wyjściowych. Procesor Lumina U1 pozwala na upsampling oraz downsampling dla każdego wspieranego formatu począwszy od 44.1kHz aż do DSD128 i DXD.

U1 ma łącznie sześć wyjść cyfrowych w pięciu różnych rodzajach. Dwa wyjścia USB obsługują sygnały DSD128 (5,6MHz) oraz PCM 44,1kHz-384kHz, 16-32 bity. Do dyspozycji są też cztery wyjścia z sygnałem SPDIF: optyczne, koncentryczne RCA, koncentryczne BNC i AES/EUB XLR. Wszystkie one obsługują DSD 2,8MHz (DoP, DSD over PCM) oraz PCM 44.1kHz-192kHz, 16-24bity.

Sygnał wejściowy można podać przez gigabitowe gniazdo Ethernet (1000BASE-T) lub przez USB (pamięć lub dysk zewnętrzny z pojedynczą partycją FAT32, NTFS lub EXT2/3). Wspierane są pliki DSD (DSF, DIFF, DoP), bezstratne pliki PCM (FLAC, Apple Lossless-ALAC, WAV, AIFF) oraz skompresowane stratnie pliki PCM (MP3, AAC w kontenerze M4A).

Podobnie jak inne odtwarzacze Lumina, U1 obsługuje protokół UPnP AV z rozszerzeniami dla strumieniowania audio. Pozwala na odtwarzanie bez przerw (Gapless Playback), ma playlisty w pamięci i skuteczny system buforowania.

Do sterowania potrzebne są urządzenia przenośne Apple (wymagany iOS 5.0 lub późniejszy) lub tablety z systemem Android (wymagany ekran co najmniej 7 cali, Android 4.0 lub późniejszy). Aplikacja zapewnia obsługę serwisów Tidal i Qobuz, kompatybilność z AirPlay, wsparcie dla TuneIn Radio. Dostępne są towarzyszące grafiki wysokiej rozdzielczości, buforowanie grafik, obsługa wielu tagów, obsługa tagu kompozytor, wyszukiwanie i przeglądanie tagów.

Obudowa jest wykonana z jednego bloku aluminium. Standardowym wykończeniem jest szczotkowane aluminium w naturalnym kolorze. U1 ma zewnętrzny zasilacz z dwoma transformatorami toroidalnymi.

Wewnętrzne oprogramowanie (firmware) może być aktualizowane.

Dane techniczne Lumin U1:

[zdjęcie odtwarzacza Lumin U1]
[zdjęcie odtwarzacza Lumin U1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl