Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

XAVIAN - podstawkowe kolumny Ambra z obudową z orzecha (28.01.2016)

Począwszy od lutego 2016 na naszym rynku dostępne będą nowe kolumny Xavian Ambra, należące do serii Natura. Są to dwudrożne, podstawkowe zestawy typu bass-reflex, a ich cenę ustalono na 10.990 złotych za parę (dystrybucja Moje Audio).

Po pozytywnym przyjęciu zestawów Xavian Perla producent opracował spokrewnioną konstrukcję o większych rozmiarach. Tak jak w Perli obudowa jest wykonana z litego włoskiego orzecha połączonego w technice mosaic. Wewnątrz stosowane jest tłumienie bitumiczne. W trakcie produkcji obudowy przechodzą okres trzytygodniowego oczekiwania przed przejściem do kolejnego etapu. Tunel bass-reflex w postaci szczeliny ma ujście na przedniej ściance aby ułatwić optymalizację ustawienia kolumn w pomieszczeniu.

Ambra wykorzystuje głośniki AudioBarletta własnego projektu Xaviana. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 180mm ma polipropylenową membranę, miękką kopułkę przeciwpyłową, odlewany kosz i układ magnetyczny o niskich zniekształceniach. Głośnik wysokotonowy ma 26-milimetrową, tekstylną kopułkę i miedziane pierścienie zwierające.

W zwrotnicy zastosowano kondensatory marki Mundorf. Części są precyzyjnie dobierane. Producent opisuje zwrotnicę jako układ szeregowy o nazwie Fase Zero.

Na tylnej ściance jest pojedyncza para złoconych terminali głośnikowych Xaviana. Dostępne są też dedykowane, dopasowane wzorniczo podstawki, które można przykręcić do kolumn.

Dane techniczne Xavian Ambra:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Xavian Ambra]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Xavian Ambra - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl