Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MASS FIDELITY - Core, wielofunkcyjny głośnik z Bluetooth (23.01.2016)

Na polski rynek wchodzi zestaw głośnikowy Core kanadyjskiej firmy Mass Fidelity. Jest to aktywna kolumna obsługująca bezprzewodową transmisję Bluetooth oraz wyposażona w wejścia dla połączeń przewodowych. Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym, w cenie 2.499 złotych (dystrybucja Rafko).

Uruchomienie produkcji Core odbyło się przy pomocy społecznościowego finansowania (crowdfunding) na portalu Indiegogo.com. W trakcie kampanii udało się przekroczyć kwotę zobowiązań 1,5 miliona dolarów.

Core wykorzystuje pięć głośników. Cztery z nich są rozmieszczone na trzech bocznych ściankach, a oprócz tego na dolnej ściance jest umieszczony głośnik niskotonowy. Sumaryczna moc wzmacniaczy pracujących w klasie D wynosi 120W. Dla uzyskania efektu stereofonicznego z pojedynczej obudowy stosowane jest odpowiednie przetwarzania sygnału (według opisu producenta Wave Field Synthesis). Producent podaje też, że dla poprawy odtwarzania basu zastosowano technologię Absolute Bass Technology (ABT) będącą kombinacją rozwiązań elektronicznych, programowych i mechanicznych.

Wbudowany akumulator pozwala na pracę do 12 godzin. Core może też pracować korzystając z dołączonego zasilacza sieciowego.

Core ma cyfrowe wejście optyczne dla sygnałów PCM do 24/192 oraz analogowe wejście mini-jack 3,5mm. Natomiast bezprzewodowo można przesyłać sygnały Blutooth (obsługa kodeków aptX, AAC, SBC). Możliwe jest nawiązanie połączenia Bluetooth w technice NFC. Odbiornik Bluetooth klasy 1 obsługuje połączenia w odległości 10 metrów.

Istnieje też możliwość pracy Core w trybie multiroom. W ten posób można połączyć do 8 sztuk Core. Łączą się one między sobą przy pomocy własnej sieci w paśmie 5,2/5,8GHz z automatyczną zmianą kanału pracy. Sieć jest tworzona samodzielnie bez dodatkowego routera lub łączności Wi-Fi. Chociaż materiały Mass Fidelity nic o tym nie wspominają widać tu pokrewieństwo ze standardem WiSA.

Core ma wyjście subwooferowe i gniazdo USB do ładowania urządzeń przenośnych jak smartfon czy tablet. Na wyposażeniu jest pilot i dodatkowe wyjście dla sygnałów zdalnego sterowania.

Wymiary urządzenia to 15 * 15 * 10 cm, a jego masa wynosi 1,6kg. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych.

[zdjęcie zestawu głośnikowego Mass Fidelity Core]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Mass Fidelity Core - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl