Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - C1100, lampowy przedwzmacniacz stereo w dwóch obudowach (4.01.2016)

C1100 to nowy lampowy przedwzmacniacz amerykańskiej firmy McIntosh. Aby odizolować funkcje sterujące i zasilanie od układów obsługujących sygnały audio zastosowano rozdzielone obudowy. C1100 składa się z dwóch osobnych modułów, C1100 Controller oraz C1100 Vacuum Tube Preamplifier. Oba moduły są ze sobą połączone przy pomocy specjalnie zaprojektowanych, ekranowanych kabli. Urządzenie jest już dostępne na naszym rynku w cenie 55.000 złotych.

Wewnątrz wzmacniacza lewy i prawy kanał są od siebie odizolowane mechnicznie i elektrycznie. Moduł Vacuum Tube Preamplifier zawiera gniazda połączeniowe dla sygnału audio. Do dyspozycji jest łącznie 12 wejść analogowych: 6 symetrycznych XLR, 4 niesymetryczne RCA oraz gramofonowe MM (wzmocnienie 40dB) i MC (wzmocnienie 60dB). Możliwe jest dopasowanie impedancji wejść gramofonowych. Dostępne są po dwa zestawy wyjść symetrycznych XLR i niesymetrycznych RCA.

Na ściance frontowej jest ćwierćcalowe wyjście słuchawkowe. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy zapewnia wyższy poziom wyjściowy niż którykolwiek wzmacniacz słuchawkowy zainstalowany we wcześniejszych przedwzmacniaczach McIntosha. Zaimplementowano też własną technikę McIntosha nazwaną Headphone Crossfeed Director (HXD), która przetwarza dźwięk tak by na słuchawkach uzyskać efekt lokalizacji podobny jak z kolumn. Do wyboru są trzy warianty dopasowania wzmacniacza do impedancji podłączonych słuchawek.

Tor audio C1100 bazuje na układach w pełni symetrycznych. Zastosowano łącznie 12 lamp (po 6 sztuk 12AX7a oraz 12AT7), zamiast ośmiu obecnych w modelu C1000. Wejścia wysokopoziomowe C1100 mają najniższy poziom szumów ze wszystkich wyprodukowanych do tej pory urządzeń McIntosha. Wzmacniacz ma układy o podwyższonym współczynniku tłumienia sygnału współbieżnego (CMRR) co zapewnia redukcję zakłóceń indukowanych w kablach.

Funkcja Home Theater Pass Through pozwala na łatwą integrację w wielokanałowych systemach kina domowego. Wszystkie gniazda do sterowania zasilaniem i przesyłania danych są umieszczone w module sterującym. W komplecie załączany jest pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne przedwzmacniacza McIntosh MC1100:

[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C1100]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C1100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl