Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - podstawkowe zestawy głośnikowe Discovery II (2.01.2016)

Firma Wilson Benesch opublikowała informacje o nowym modelu należącym do referencyjnej serii Geometry Series. Są to 2.5-drożne, podstawkowe zestawy głośnikowe Discovery II. Ich konstrukcja przypomina wcześniejszy model Discovery z serii Odyssey Series. Rozpoczęcie sprzedaży jest planowane na przełom stycznia/lutego 2016. Zależnie od wykończenie cena wynosi od 77.500 do 81.000 złotych.

Podstawka jest zintegrowaną częścią całego zestawu Discovery II. Obudowa wykorzystuje kompozyty włókien węglowych i elementy wykonane ze stopów na obrabiarkach CNC. Przy projektowaniu wykorzystano zaawansowane systemy CAD/CAM firmy Dassault. Przednia ścianka jest wykonana ze stopu. Do wykończenia wykorzystywane są polimery o wysokim połysku oraz forniry naturalne ręcznie nakładane przez specjalistów z Bentley Motors.

Układ głośników zastosowany w Discovery II jest nietypowy jak na kolumny podstawkowe. Na dolnej ściance obudowy znajduje się zespół dwóch 17-centymetrowych głośników Tactic II (Isobaric Drive System) pracujących w dwukomorowej obudowie z otworem. Na przedniej ściance umieszczono 17-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy Tactic II oraz 25-milimetrowy, węglowo-jedwabny głośnik wysokotonowy (Wilson Benesch Semisphere Silk-Carbon Hybrid Dome Tweeter).

W zwrotnicy wykorzystywane są wyłącznie kondensatory polipropylenowe i cewki powietrzne. Charakterystyka sekcji basowej opada zgodnie z krzywą filtra pierwszego rzedu. Zwrotnica głośnika niskośredniotonowego to układ 1-go rzędu, a zwrotnica głośnika wysokotonowego to układ 2-go rzędu. Okablowanie bazuje na srebrzonej miedzi, kolumny można podłączyć dwukablowo (bi-wire), a terminale są wykonane ze stopu miedzi pokrytego rodem.

Dane techniczne Discovery II:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Discovery II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl