Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

RAIDHO - duńskie kolumny w ofercie SoundClubu (22.12.2015)

Po oficjalnej premierze podczas listopadowego Audio Video Show 2015, SoundClub dołączył do swojej oferty dystrybucyjnej duńskie kolumny głośnikowe marki Raidho Acoustics.

Na warszawskiej wystawie zaprezentowano najnowsze zestawy z serii XT wykorzystujące nowatorskie membrany pokryte tytanem, zwiększającym sztywność membran w stosunku do stosowanych w najtańszej linii X. W nowej serii XT duński producent zaoferuje trzy modele - podstawkowy XT-1 oraz dwa podłogowe XT-2 oraz XT-3, których odpowiedniki występują także w tańszej serii X.

Raidho ma jeszcze w ofercie dwie droższe serie. Seria C składa się z dwóch modeli podstawkowych i trzech podłogowych. Najdroższa seria D ma jeden model podstawkowy i trzy modele podłogowe.

Raidho znane jest ze stosowania własnych przetworników. Charakterystyczny dla marki jest wstęgowy głośnik wysokotonowy obecny we wszystkich modelach kolumn. Korzysta on z układu neodymowych magnesów tworzących bardzo silne pole magnetyczne, w którym zawieszona jest ultracienka i ultralekka membrana. Przetworniki nisko-średniotonowe to też własne konstrukcje Raidho. Firma preferuje sztywne membrany o bardzo szerokim zakresie pracy tłokowej. Stosowane są membrany z warstwową strukturą aluminium i tlenków aluminium, a także z tytanem i z warstwami wykonanymi z diamentu. Także układy magnetyczne głośnikow nisko/średniotonowych są samodzielnie opracowane. Wykorzystują one magnesy neodymowe, a ich konstrukcja redukuje odbicie dźwięku promieniowanego przez tylną stronę membrany.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Raidho D-5]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Raidho XT-1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl