Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AMPLIFON - wzmacniacz WT40 (16.03.2001)

WT40 to najnowszy produkt firmy Amplifon ze Staszowa. Jest to zintegrowany wzmacniacz lampowy oparty wyłącznie o triody pracujące w klasie A, wyposażony w trzy wejścia liniowe.

Obudowa wykonana została z aluminiowej konstrukcji nośnej pokrytej polerowaną blachą chromowo-niklową, drewniane boki są pokryte polerowanym lakierem poliuretanowym.

Przełącznik wejść jest obsługiwany przez hermetyczne przekaźniki a do regulacji wzmocnienia zastosowano potencjometr ALPS. Układ wejściowy oparto na lampie ECC 82 (12AU7, 5814), układ sterujący na lampach 6H1P-EB, a przeciwsobny stopień końcowy wykorzystuje triody 6C33C-B pracujące w klasie A. Dziesięciosekcyjne transformatory wyjściowe przystosowane do pracy z 4 i 8 omowymi zespołami głośnikowymi. Prostowniki i filtry zasilacza dla prawego i lewego kanału są całkowicie oddzielone. Zastosowano też automatyczne, opóźnione załączanie napięcia anodowego z funkcją Standby. Ciekawym elementem wyposażenia jest przełącznik sprzężenia zwrotnego 0, 6 i 10 dB.

Moc wyjściowa (klasa A) wynosi 39-41 W RMS (zależnie od sprzężenia zwrotnego). Impedancja wejściowa wynosi 47 komów, a czułość wejściowa 330 mV (0dB sp. zwrotne). Pobór mocy to 450 W.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl