Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERREAUX - podłogowe kolumny Audiant SR58 (28.10.2015)

Nowozelandzka firma Perreaux wprowadziła do sprzedaży nowe zestawy głośnikowe pod nazwą Audiant SR58. Jest to konstrukcja trójdrożna, podłogowa, z obudową typu bass-reflex, określona przez producenta jako produkt bezkompromisowy, ale bez stratosfrycznej ceny. Kolumny są produkowane w fabryce Perreaux w Nowej Zelandii.

Obudowy SR58 zaprojektowano z myślą o redukcji wibracji ścianek, dążąc do maksymalizacji sztywności oraz tłumienia. Zasadnicza część obudowy jest wykonana z gęstego MDF o grubości do 25mm. Obudowa jest intensywnie wręgowana. Następnie do boków przytwierdzane są płyty z naturalnego kamienia. Ze względu na dużą masę i sztywność obudów uznano, że kolce nie są potrzebne, zapewniono jednak możliwość poziomowania kolumn. Tunel BR o dobranych wymiarach i kształcie ma ujście na tylnej ściance, aby jak najmniej jego pasożytniczego promienieowania docierało do słuchacza. W kolumnach nie są stosowane wkręty do drewna, a wyłącznie metryczne śruby oraz osadzone w obudowie gwintowane tulejki.

W SR58 zastosowano głośniki od najlepszych skandynawskich dostawców kierujac się ich osiągami, reputacją i możliwością serwisowania w przyszłości. Głośniki średniotonowe i głośnik wysokotonowy pracują w konfiguracji MTM. Zostaly one wybrane spośród wielu głośników przetestowanych w ramach prac projektowych. W głośnikach średniotonowych membrany są wykonane z powlekanego papieru. Do odtwarzania basu i niższej części średnich tonów zastosowno dwa 8-calowe głośniki z silnym układem magnetycznym, aluminiowymi membranami i sztywnymi aluminowymi koszami.

Dla niższej częstotliwości podziału wybrano filtry drugiego rzędu Linkwitz'a-Riley'a. Natomiast do górnej częstotliwości podziału wybrano filtry Butterworth'a trzeciego rzędu.

Kolumny mają osobne terminale głośnikowe dla sekcji wysokotonowej, średniotonowej i niskotonowej co pozwala na stosowanie połączenia dwukablowego (bi-wire) lub trzy kablowego (tri-wire).

Kamienne wykończenia ścinek bocznych można wybierać indywidulanie z szerokiej gamy dostępnych opcji. Pozostałą część obudowy można pokryć fornirem lub lakierem kryjącym. Do wyboru są różne rodzej fornirów, kolorów lakieru i poziomów wybłysku.

Dane techniczne zestawów Perreauxh Audiant SR58:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Perreaux Audiant SR58]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Perreaux Audiant SR58 - terminal]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl