Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDMUND - dwuelementowy, bezprzewodowy mini-system Talisman (24.10.2015)

Firma Goldmund wprowadziła do oferty Talisman Audio System. Jest to pierwszy tego rodzaju, silnie zminiaturyzowany, sprzęt audio w historii Goldmunda. Nowy system składa się z pary aktywnych, bezprzewodowych kolumn Nanometis oraz elektronicznego procesora Metis Talisman.

Procesor Metis Talisman ma trzy wejścia cyfrowe (RCA SPDIF, Toslink, USB). Do obsługi USB nie są wymagane sterowniki na nowszych wersjach Mac OS X oraz Linuxa. Natomiast w systemie Windows potrzebne są sterowniki. Na wejście USB można podać sygnał PCM do 384kHz/32bitów oraz sygnał DSD. Do dyspozycji jest też wejście analogowe RCA LR. Sygnał wyjściowy jest bezprzewodowo transmitowany do maksymalnie 4 kanałów, a oprócz tego jest też słuchawkowe wyjście mini-jack. Na wyposażeniu jest prosty pilot, a oprócz tego na tylnej ściance są przyciski do wyboru źródeł i regulacji głośności. Wymiary samego procesora to (SWG) 18 * 5,9 * 11.6 cm. Zastosowano zewnętrzny zasilacz. Komplet procesor+zasilacz ma masę 3kg.

Nanometis to najmniejsze zestawy głośnikowe w ofercie Goldmunda. Odbierają one sygnał bezprzewodowo. Są to dwudrożne zestawy typu bass-reflex. Głośnik niskośredniotonowy ma rozmiar 4 cale, a kopułka wysokotonowa ma rozmiar 1 cal. W każdym zestawie jest wzbudowany wzmacniacz 70W. Zwrotnice są cyfrowe (DSP). Wymiary zestawu to (WSG) 185 * 138 * 204 mm. Masa wynosi 4,8kg.

Producent w pierwszej kolejności poleca system do komputerowego audio, ale można go oczywiście wykorzystać jako nieduży system stereo, czy jako system audio do telewizora. Nowe urządzenia są wykonane z aluminium i oferowane w kilku wersjach kolorystycznych (Pearly White, Black, Clear Grey, Anthracite Grey). Opcjonalnie można zamówić bardziej luksusowe wersje wykończenia.

Procesor i zestawy można kupować osobno. Pozwala to na zróżnicowanie wersji kolorystycznych. Kolumny Nanometis można zasilać sygnałem bezpośrednio z komputera korzystając z nadajnika podłączanego do gniazda USB w komputerze. Można też używać te kolumny z innymi elektronicznymi urządzeniami bezprzewodowymi Goldmunda. Natomiast sygnał wysyłany przez Metis Talisman może być odbierany przez inne bezprzewodowe kolumny Goldmunda.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Nanometis z procesorem Metis Talisman]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl