Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CERATEC - w dystrybucji EIC (13.03.2001)

Na polski rynek wkracza niemiecka firma Ceratec. Dystrybucją zajmuje sie EIC. Ceratec istnieje od 1997 roku i specjalizuje się w produkcji sprzętu określanego z angielskiego jako life style, albo sprzęt designerski. Firma jest przede wszystkim producentem kolumn głośnikowych.

Trzy modele zgrabnych, wysmukłych kolumn podłogowych noszą nazwy: Ion, Eco i Aeon. Okrągłe bądź owalne w kształcie obudowy wykonano z anodyzowanego aluminium. Osadzone na okrągłej tafli szkła mają przesłony na głośniki zrobione z ciemnego aluminium. Pierwsze to konstrukcje 2-drożne, zaś nowy Aeon - flagowy produkt Cerateca o wysokości 180 cm - posiada układ 3-drożny z wbudowanym wzmacniaczem cyfrowym dla sekcji basowej.

W trzy głośniki wyposażono moduły centralne - Solo i Duet, natomiast Micro i Mini Sat oraz Tara zawierają po 2 głośniki. Do Micro Sat zaprojektowano ponadto wysoki statyw. Jeszcze w tym roku dostępne będą nowe wersje miniaturowych głośników surround: Basiq i Taktiq.

Bogata jest też oferta subwooferów. Są wśród nich subwoofery aktywne, czyli z własnym wzmacniaczem, jak niewielkie Veto w owalnej, aluminiowej obudowie, oferujące moc 180 W. AM26PW o wysokości 50 cm dostępny jest zarówno w wersji aktywnej z wzmacniaczem o mocy 120 W, jak i pasywnej (AM25W). Najmniejszy - AM15W - ma wysokość 30 cm i może współpracować ze wzmacniaczami o mocy w granicach 75-100 W. Grupie przewodzi aktywna Vita w obudowie pokrytej naturalną okleiną drewnianą. Wzmacniacz w tym subwooferze osiąga moc 250 W, zaś pasmo przenoszenia sięga 18 Hz.

W lecie tego roku Ceratec zaprezentuje własny telewizor plazmowy Contrast o wymiarach 60x100x8 cm, w którego podstawę wbudowano głośnik centralny.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl